Mollers

JAV Atstovų rūmai pritarė sveikatos reformai

JAV Atstovų rūmai sekmadienį pritarė prezidento Baracko Obamos sveikatos reformai. Už ją balsavo 219 deputatų, 212 buvo prieš.

Ši sveikatos reforma vadinama istorine. Ji buvo vienas svarbiausių B. Obamos vidaus politikos rinkiminių pažadų. Prezidentas pritarimą reformai užsitikrino padarydamas nuolaidų abortų priešininkams savo gretose.

Kad įstatymo projektui, kurį Senatas priėmė dar gruodį, būtų pritarta ir Atstovų Rūmuose, reikėjo mažiausiai 216 balsų. Prieš reformą balsavo 34 demokratai ir visi 178 respublikonai.

B. Obama balsavimo rezultatus pavadino „amerikiečių tautos pergale”. Atstovų Rūmų pritarimas sveikatos reformai parodė, kad amerikiečiai sugeba daryti didelius darbus, sakė jis.

Dabar priimta reforma nėra radikali, tačiau vis dėlto plataus masto, kalbėjo B. Obama. Reformos tikslas yra pasiekti, kad 95 proc. JAV piliečių turėtų draudimą. Valstybei tai atsieis 940 mlrd. dolerių.

Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi gyrė tvirtus B. Obamos įsipareigojimus dėl reformos. Respublikonas Ericas Cantoras tuo metu per debatus pabrėžė, kad milijardus kaštuosianti sveikatos reforma „Ameriką, kurią mes pažįstame ir mylime”, nuves neteisinga kryptimi.

Prie Kapitolijaus vyko demonstracija prieš reformą.

 ELTA

TAIP PAT SKAITYKITE