KO JUMS REIKIA, KAD BŪTUMĖT LAIMINGA?
Statistinės apklausos rezultatais, daugiau nei pusė moterų įsitikinusios, kad atlyginimo pakėlimas jų gyvenimą gali padaryti malonesnį. Trečdalis mano, kad laimingesnės taptų, jei pavyktų savo figūrą priartinti prie idealios. Dvi iš penkių apklaustųjų moterų norėtų gyventi nuosavame name užmiestyje ir tiek pat moterų įsitikinusios, kad negali būti laimės be tikrosios meilės. Moterys prisipažino, kad joms geriau gyventi šeimoje ir tokiu būdu garantuoti sau ramią senatvę.Tai joms svarbiau nei audringas seksas. O nusipirkta nauja suknelė labiau pakelia nuotaiką nei mėgavimasis saulėlydžiu. Ar tai reiškia, kad pinigai atneša laimę?
Galbūt: pinigai suteikia pasitikėjimą ateitimi. Tačiau kita vertus, jei savo pažįstamų paprašytumėte prisiminti laimingiausias gyvenimo akimirkas, šie prisiminimai retai kada būtų susiję su pinigais. Jums papasakos apie pirmąją meilė, apie pirmuosius vaiko žingsnius ar šypseną, kaip auštant sode čiulba paukščiai ir žiba rasos lašeliai. Daugeliu atvejų net sunku pasakyti, kodėl būtent šie momentai prisimenami. Tiesiog jūs staiga sustojote ir supratote, kad ir mažytė smulkmena gali daryti stebuklus.Vadinasi, reikia gebėti mėgautis esančia akimirka ir jaustis laimingam,o ne kurti nepasiekiamas ateities vizijas.
MAŽIAU TIKSLŲ – DAUGIAU LAIMĖS
Mes gyvename nuolatinės konkurencijos sąlygomis. Išgyvena tas, kuris gražesnis, protingesnis, gudresnis, stipresnis. Psichologai mano, kad ši nuolatinė kova užgožia moterų laimę. Jūs galite uždirbti daugiau nei jūsų draugė, tačiau turtingesnė už naftos magnato žmoną netapsite niekuomet. Vien tik šis faktas gali jus pastūmėti į depresiją.
Jei jūs nuolatos nesate patenkinta tuo, ką turite, tikriausiai nesijaučiate laiminga. Tikslo siekimas – nuostabus bruožas, tačiau kartais jis trukdo mėgautis šia diena. Žmonės labai klysta manydami, kad kažkokio grandiozinio tikslo pasiekimas gali padaryti juos laimingus. Iš tiesų patys laimingiausi tie žmonės, kuriems patinka pats siekimo procesas, kurie užsiima mėgstama veikla,kuri suteikia dvasinį komfortą.
Psichologai pataria nors retkarčiais gyventi šia diena. Niekas netrukdo jums prieš keletą mėnesių planuoti atostogas ar taupyti pinigus naujam automobiliui. Tačiau jokiu būdu dėl to neatsakykite sau malonumų dabar.
NEPAVYDĖKITE ŽVAIGŽDĖMS
Visuomenės nuomonės tyrimai parodė, kad įžymybės neigiamai veikia paprastųjų mirtingųjų gyvenimą. Laidos, kuriose rodomas žvaigždžių gyvenimas, verčia paprastas moteris jaustis storomis, vargšėmis ir nelaimingomis. Tokį pat efektą sukelia ir madingi žurnalai bei patarimai, kaip palaikyti formą – atsiriboti nuo rūpesčių ir tris dienas praleisti sveikatingumo centre. Juk jei jūs galėtumėte tris dienas skirti sau, vargu ar reiktų kažkokių salonų! Būtent todėl intrigos žvaigždžių šeimyniniame gyvenime kelia visuomenės susidomėjimą. Tai mums suteikia galimybę įsitikinti, kad ir turtuoliai verkia. Žinoma, tai piktdžiugiška. Tačiau iš kitos pusės suteikia galimybę suprasti, kad sunkumų turi netgi milijonieriai. Galbūt jie neturi to, ką turite jūs – pavyzdžiui, mylinčių, sveikų vaikų.
NEJAUGI GIMĖTE NELAIMINGA?
Tarp jūsų pažįstamų greičiausiai yra žmonių-vampyrų ir žmonių-šviesulėlių. Pirmieji pokalbio metu tiesiog išsiurbia iš jūsų energiją, o, bendraudama su antraisiais, jūs tiesiog pasipildote laime. Jie visuomet būna geros nuotaikos, o nesėkmes priima kaip nemalonias smulkmenas, kurios greitai užsimiršta. Gebėjimas džiaugtis gyvenimu atsiranda ankstyvoje vaikystėje ir priklauso nuo motinos meilės. Jei būdama maža mergaite jautėte, kad jus myli ir vertina, ateityje į gyvenimą žvelgsite pozityviai. Tačiau jei mama buvo griežta, turite visas galimybes tapti pesimiste. Tačiau nepaisant visko, kiekvienas gali būti laimingas.
5 MAŽI ŽINGSNELIAI Į DIDELĘ LAIMĘ
1. Į artimus žmones žvelkite taip pat atsakingai, kaip ir į darbą. Juk jūs žinote, kad kartais reikia aukotis tam, kad pakiltumėte tarnyboje. Santykiai su artimaisiais taip pat reikalauja pastangų. Būkite atidūs savo artimiesiems, neapvilkite jų ir neskriauskite.Darnūs šeimos santykiai – vienas svarbiausių laimės komponentų.
2. Be profesinės sėkmės taip pat neįsivaizduojamas laimingas gyvenimas. Jei atliekamas darbas suteikia jums malonumą, jūs laiminga,taip realizuodama save.Jei supratote, kad darbas jums sukelia tik blogas emocijas,nebijokite keisti veiklos srities. Ir nedirbkite iki išsekimo.Džiaugsmą jums suteiks puikus poilsis ir laisvalaikis, o ne sunkiai uždirbami pinigai.
3. Padėkite atsidūrusiems nelaimėje. Galite paaukoti nedidelę sumą pinigų ar panaudotais buities daiktais sušelpti prieglaudą. Pasiūlykite vargšams bet kokią pagalbą, kurią pajėgiate suteikti.
4. Egzistuoja psichologinė teorija „Trys laimės pakopos”. Pirmoji pakopa – tai maži gyvenimo malonumai: valgis, sportas, seksas, gera knyga. Antroji pakopa – tai užsiėmimai, kurie jums patinka: jūsų darbas, motinystė ar tiesiog gėlių auginimas. Trečioji pakopa-tai labdaringa veikla. Jei jums pavyksta visus tris elementus sujungti – jūs patenkinta gyvenimu.
5. Niekuomet nepamirškite, kad laimingiems žmonėms taip pat kartais kažko trūksta. Jei pradėsite savęs gailėtis dėl neišsipildžiusių svajonių, prisiminkite Bertrano Raselo žodžius: „Jausmas, kad jums kažko trūksta – tai neišvengiama laimės sudedamoji dalis”.
TESTAS: ar jūs laiminga?
Popieriaus lape surašykite, kas, jūsų nuomone, gyvenime svarbiausia – vaikai, sveikata, santykiai su vyru, darbas, draugai, poilsis. Tuomet kiekvieną punktą įvertinkite 10 balų sistemoje. Negalvokite pernelyg ilgai, o rašykite pirmus į galvą atėjusius vertinimus. Šis pratimas padės jums suprasti, kokia sritis jums kelia daugiausia nerimo ir ties kuo reiktų pirmiausia padirbėti.