Krikščionių medicinos centras

Jaunimo siekis – įrodyti, kad rūkymas nebėra madingas

Pagrindinis jaunimo organizacijų įtraukimo į Help kampanijos veiklą tikslas yra parodyti, jog rūkymas nebėra madingas.

Būtina ir toliau informuoti jaunimą, ir ypač jaunas merginas apie tabako daromą žalą bei padėti jiems atsispirti socialinės aplinkos daromam spaudimui. Sveikatos organizacijų atlikti tyrimai atsleidė, jog jaunimas pabando rūkyti ne tik vedami smalsumo, bet ir sekdami bendraamžių, draugų ar kitų garsių mados, muzikos, meno atsovų pavyzdžiu.

Europos Komisija skatina jaunimą kovoti prieš rūkymą. Skirtingos ES narių jaunimo organizacijos pasižadėjo aktyviai dalyvauti „Help – už gyvenimą be tabako” kampanijoje ir propaguoti nerūkymą tarp kitų organizacijos narių. Prahoje įvyko jaunimo organizacijų atstovų susitikimas, kurio metu tabako kontrolės specialistai mokė jaunimą, kaip atlikti anglies monoksido (CO) testą ir, kaip teisingai paaiškinti rezultatus. Artimiausiu metu to bus mokomi visi dalyvavusių organizacijų nariai. Lietuvą Prahoje atstovavo LIMSA atstovės.

Dalyvavusios organizacijos: EMSA – Europos medicinos studentų asociacija; IFMSA – Tarptautinė medicinos studentų asociacijų federacija; ENSA – Europos slaugos studentų asociacija; EFPSA – Europos Psichologijos studentų asociacijų federacija.

„Jaunų žmonių dalyvavimas, kuriant CO testų atlikimo ir rezultatų aiškinimo instrukcijas yra labai svarbus. Jaunimo organizacijų įtraukimas dar labiau priartins Help kampaniją prie jaunų žmonių, kurie, jei į juos žiūrima rimtai, tikrai gali padėti kovoti už sveikesnę ir nerūkančią Europą”,- teigia LIMSA generalinė sekretorė Daiva Sabaliauskaitė.

CO testai yra viena iš pagrindinių Help kampanijos iniciatyvų, suteikianti galimybę rūkaliams ir nerūkantiems pasitikrinti anglies monoksido kiekį iškvėptame ore. Tai interaktyvus įrankis, leidžiantis žmogui savo akimis įsitikinti tabako daroma žala jo organizmui. Visoje Europoje šiais metais planuojama įvykdyti 250 CO matavimo renginių. Dauguma jų vyks viešose, jaunimo sambūrio vietose ar jaunimui skirtuose renginiuose, norint pasiekti Help kampanijos tikslinę auditoriją. Lietuvoje numatomi renginiai „Be2gether” festivalyje, Palangos paplūdimyje, Gatvės muzikos dienos šventėje ir t.t.

2006 m. pavasarį visoje Europos Sąjungoje mėlynose Help palapinėse buvo pradėti CO matavimai. Iš viso per 3 metus visoje ES buvo patikrinta 340 tūkst. rūkalių ir nerūkančiųjų. Tuo tarpu Lietuvoje – net 10 tūkst. trisdešimtyje skirtingų renginių viešose vietose visoje šalyje, kurie iš viso vyko 54 dienas.



TAIP PAT SKAITYKITE