Nobel biocare

Įspūdžiai vasaros stovyklose lavina vaiko protą

Nors vasara yra atostogų metas moksleiviams, tai nereiškia, kad šiuos tris mėnesius reikia praleisti drybsant lovoje prieš televizorių. Pailsėti galima ir mokantis, jei mokymosi procesą suprantame ne tik kaip knygų skaitymą ir matematinių uždavinių sprendimą. Mokymasis per kūrybą ir bendravimą yra vienas geriausių būdų įsisavinti naują informaciją bei puikiai praleisi laiką, juk, psichologų teigimu, būtent įspūdžiai ir emocijos geriausiai lavina mokinių protą.

„Vasaros stovyklų Lietuvoje yra įvairių, tačiau daugelyje jų orientuojamasi tik į fizinį aktyvumą. Vis dėlto labai svarbu, kad vaikas stovykloje laiką leistų ne tik aktyviai, bet ir prasmingai. Kūryba yra viena geriausių priemonių, padedančių vaikui atsiverti, atrasti save, suprasti gyvenimiškas vertybes bei išmokti naujų dalykų“, – pasakoja Aušra Lasauskaitė, kūrybinės teatrinės vaikų ir jaunimo stovyklos „Lietuvos Atgaja“ steigėja.

Itin svarbus vaikų ir vadovų ryšys

Pasak A. Lasauskaitės, stovykloje itin svarbus stiprus vaikų ir vadovų ryšys. Paprastai stovyklose vienam vadovui tenka penkiolika vaikų, o esant tokiai situacijai tikrai negalima užtikrinti, kad kiekvienas stovyklautojas gaus reikiamą dėmesio kiekį.

„Stovykloje „Lietuvos Atgaja“ vienam vadovui tenka 7-8 vaikai, todėl kiekvienas stovyklautojas būna išgirstas, bandoma atrasti individualius stovyklautojų gebėjimus, talentus, padėti jiems atsiskleisti ir atrasti tai, kas patinka labiausiai. Mūsų stovykloje su vaikais dirba seminarų kursą praėję vadovai – savanoriai, kuriais tampa aukštųjų mokyklų studentai. Nedidelis, tačiau pakankamas amžiaus skirtumas tarp vaikų ir vadovų padeda stovykloje užmegzti draugiškus ryšius visam gyvenimui“, – sako A. Lasauskaitė.

„Lietuvos Atgajos“ nuotrauka

Stovykloje mokomasi savarankiškumo

Dvidešimt pirmuosius metus skaičiuojanti stovykla „Lietuvos Atgaja“ – tai kūrybinio, meninio ugdymo stovykla 9 – 17 metų vaikams ir jaunimui, orientuota į etnokultūrą. Kasmet organizuojame devynias skirtingų temų pamainas, tokias kaip kalendorinių švenčių, mitologinę, pasakų, teatro, menų, kuriose didelį dėmesį skiriame mokymuisi per patirtį, kūrybą bei Lietuvos tradicijų puoselėjimui.

Pasak A. Lasauskaitės, stovykloje vaikai išmoksta savarankiškumo, gerina savo socialinius įgūdžius, mokosi užmegzti ryšius su naujais žmonėmis, bendrauti bei išsakyti savo jausmus. Stovykloje „Lietuvos Atgaja“ itin didelis dėmesys skiriamas bendravimui, kiekviena diena baigiama šeimos vakaru, kuriame kiekvienas stovyklautojas papasakoja apie savo dieną, išgyvenimus bei įspūdžius.

Gavus finansavimą mažinamos kelialapių kainos

Stovyklos „Lietuvos Atgaja“ veikla vykdoma įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą „Tapk“, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Paaiškėjus Švietimo mainų paramos fondo vykdomo projekto „Tapk“ rezultatams, buvo sumažintos kelialapių į stovyklą „Lietuvos Atgaja“ kainos.

Šia nuolaida gali pasinaudoti visi Lietuvos Respublikos pilietybę turintys vaikai, tačiau nuolaida taikoma tik vieną kartą per vasarą. Norintys ja pasinaudoti vaikai šią vasarą turi būti nedalyvavę jokioje kitoje stacionarioje stovykloje, kurią finansuoja Europos socialinis fondas per projektą „Tapk“. Visus norinčius pasinaudoti nuolaida raginame paskubėti, nes vietų skaičius ribotas.

Daugiau informacijos apie stovyklą „Lietuvos Atgaja“ ir vaikų registraciją galite rasti interneto svetainėje www.latgaja.lt.

TAIP PAT SKAITYKITE