Nobel biocare

Ispanijoje gydytojas nuteistas dėl dopingo

Ispanijoje gydytojas, kaltinamas vadovavimu didžiausiai pasaulyje sporte naudojamo dopingo grupuotei, buvo pripažintas kaltu dėl pavojaus visuomenės sveikatai kėlimo ir teismas jam skyrė lygtinę vienų metų laisvės atėmimo bausmę, praneša BBC.

Eufemianas Fuentesas nuteistas už kraujo perpylimus dviratininkams. Gydytojas buvo teisiamas pagal visuomenės sveikatos įstatymus, nes tuo metu, kai jis užsiėmė šia veikla, Ispanijoje dopingas nebuvo uždraustas. Be lygtinės laisvės atėmimo bausmės teismas jam taip pat uždraudė ketverius metus praktikuoti mediciną.

Policija per kratą E. Fuenteso namuose 2006 m. rado apie 200 maišelių užšaldyto kraujo ir kraujo plazmos. Ant maišelių buvo etiketės su kodiniais pavadinimais, kurie, manoma, simbolizavo gerai žinomus dviratininkus ir kitus sportininkus.

Ši byla buvo nukreipta į dviračių sportą ir dešimtys dviratininkų buvo apkaltinti, bet tik nedaugeliui skirtos sankcijos. Ispanijos kovos su dopingu pareigūnai ir pasaulio antidopingo agentūra mano, kad buvo įsivėlę ir kitų sporto šakų atstovai.

Per paskutinį teismo posėdį E. Fuentesas sakė, kad dirbo su lengvaatlečiais, futbolininkais, boksininkais ir dviratininkais, bet neatskleidė, ar padėjo jiems vartoti dopingą. Daktaras tvirtino, kad kraujo perpylimai turėjo apsaugoti sportininkų sveikatą ir pagerinti jų rezultatus per treniruotes.

TAIP PAT SKAITYKITE