REXSAN

Įsisukusiems į dietų ratą padėti gali intuityvus valgymas

Nustojus laikytis dietų, svoris sugrįžta 95 proc. žmonių, iš kurių 70 proc. priauga daugiau nei svėrė prieš pradedami laikytis mitybos plano. Pradėję maitintis intuityviai žmonės gali išspręsti papildomų kilogramų problemą ir pagerinti savo sveikatą, tvirtina gydytoja dietologė Aušra Jauniškytė. Ji šią savaitę nemokamai konsultuoja visus „Bitės“ skambučių centro klientus vasarą norinčius pasitikti jausdamiesi geriau.

„Dietos ir taisyklės prieštarauja žmogaus prigimčiai ir labai dažnai vien mintis, kad nuo rytojaus ims laikytis dietos juos skatina persivalgyti. Intuityvaus valgymo metodas padeda spręsti problemą iš pagrindų, nes neriboja mitybos ir analizuoja jų priežastis. Dažniausiai tai yra persivalgymas dėl nejaučiamo saiko ir emocinis valgymas, todėl intuityviai valgantys žmonės turi mažesnį kūno masės indeksą bei geresnius cholesterolio ir insulino kiekio kraujyje rodiklius“, – teigia A. Jauniškytė.

Ji pastebi, kad neįsiklausymas į organizmo poreikius – viena iš didžiausių klaidų bandant valgyti sveikai. „Per pietus žmonės, ypač moterys, valgo salotas, nes galvoja, kad tai labai sveika. Vis dėlto, jei organizmas tuo metu norėjo šilto maisto, suvalgius tik salotų visą dieną galvoje suksis mintys apie maistą ir norą suvalgyti, ko norėjo, bet nevalgė“, – teigia gydytoja dietologė.

Intuityvus valgymas svorį koreguoti padeda žmones mokant įsiklausyti į savo kūną – valgyti, kai jaučiamas alkis. Įsitikinimas, kad lėkštėje negalima palikti nei kąsnio maisto, verčia valgyti maistą, kurio kūnui nereikia. Anot gydytojos dietologės, sveikai maitinasi tie, kurie klauso, ko prašo jų organizmas.
„Artėjant vasarai daug žmonių beatodairiškai puola bandyti save patobulinti ir dažnai ne pačiais sveikiausiais būdais. Vartotojams norime padėti net ir kasdieniais klausimais, todėl paskambinę į „Bitės“ klientų aptarnavimo centrą jie gali apie sveiką mitybą ir gerą savijautą valgant pasikonsultuoti su gydytoja dietologe bei intuityvaus valgymo specialiste“, – sako „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas.

Su gydytoja dietologe susisiekti galima paskambinus nemokamu „Bitės“ klientų aptarnavimo telefonu 1501. Dėl didelio susidomėjimo šia galimybe, skambinančiųjų gali būti paprašyta A. Jauniškytės konsultacijos šiek tiek palaukti.

Intuityvus valgymas yra mitybos psichoterapijos sritis, besigilinanti į valgymo ir miego stokos sukeliamas problemas, pavyzdžiui, persivalgymą ar svorio augimą.

Laura Bielskė
„Bitės“ atstovė ryšiams su visuomene
Tel. +37069923032
El. paštas laura.bielske@bite.lt

TAIP PAT SKAITYKITE