Venoruton spray purškalas kojoms

Iš rinkos išimamas neteisingai paženklintas kūdikių maistas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad bendra Europos Sąjungos Skubių informacinių pranešimų apie nesaugius maisto produktus sistema (RASFF) gautas pranešimas dėl neteisingai paženklinto vaikų maistelio Milupa Aptamil Milchrei (pakuotės po 250g), gamintojas – Lenkijos įmonė Nutricia Polska.

Pasak Europos Sąjungos Skubių informacinių pranešimų apie nesaugius maisto produktus sistema (RASFF) gauto pranešimo, minėto produkto ženklinimo etiketėje lenkų, vokiečių kalbomis nurodyta, kad produkto sudėtyje nėra gliuteno, tačiau produkto sudėtyje yra gliuteną turintys kviečiai, rugiai ir miežiai. Ženklinime lietuvių kalba informacija apie sudėtyje esantį gliuteną nurodyta teisingai.

Šiuose grūduose esantis gliutenas gali sukelti nepageidaujamą poveikį (alergiją, anafilaksinį šoką) gliuteno netoleruojančių kūdikių sveikatai.

Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Algirdo Špuko tvirtinimu, šie produktai yra saugūs vartoti, tačiau dėl vartotojų klaidinimo kitomis ES šalių kalbomis, jie turėtų būti perženklinti.

Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai patikrino importuotoją UAB „Nutricia Baltics”, kuris įvežė produktą į Lietuvą ir sustabdė 2135 vnt. šio kūdikių maistelio realizaciją. Vilniaus miesto valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vykusio susitikimo su UAB „Nutricia Baltics” atstovais metu, įmonei nurodyta surinkti UAB „Maxima Lt” ir UAB „Rimi Lietuva” prekybos centruose platinamą kūdikio maistelį Milupa Aptamil Milchrei, kurių tinkamumo vartoti terminai yra „08.07.2010”, „22.07.2010”, „20.08.2010” ir „17.09.2010” .

 Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE