REXSAN

Implantuojami kontraceptikai nevilioja

Didžiojoje Britanijoje buvo išmokėta kompensacijų už beveik 200 tūkst. svarų sterlingų moterims, kurios pastojo arba patyrė negalavimų, įsodinus populiarų kontraceptinį implantą.

Šimtu procentų negarantuoja

Sveikatos apsaugos tarnyba sulaukė daugiau nei 1,6 tūkst. skundų dėl implanto „Implanon”, kuris iki tol buvo vadintas ateities šeimos planavimo priemone. 584 moterys pastojo, kitos priekaištavo, kad preparatas nepateisino jų lūkesčių. Neretai skundėsi gydytojai ir slaugytojos, kad priemonę sunku implantuoti.

Anot gamintojų, priemonę implantavus ne tam tikrą dieną ir nesilaikant instrukcijų, nepageidaujamas nėštumas gali būti šio veiksmo pasekmė. Be to, kompanija primena, kad nė vienas kontraceptikas nėra veiksmingas 100 proc.

Saugo trejus metus

Kaip veikia „Implanon”? Įsodintas po oda, 4 cm ilgio ir 2 mm pločio lankstus vamzdelis pamažu išleidžia hormono – progesterono. Skelbiama, kad ši priemonė apsaugo nuo nėštumo trejus metus. Atlikus vietinę nejautrą, preparatą implantuoja medikai. Šią kontraceptinę priemonę pasirinkusių pacienčių teigimu, plika akimi implanto neįmanoma pamatyti, jį galima pajusti odą perbraukus pirštais.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojo Tomo Biržiečio žiniomis, mūsų šalyje ši kontraceptinė priemonė nenaudojama, mat nėra registruota. Lietuvių moterų atsiliepimus apie šį implantą galima paskaityti tik internetinėse mamoms skirtose svetainėse.

Moterų patirtis įvairi

„Dauguma moterų rašo, kad po implantacijos ilgai tęsiasi kraujavimas. Kitoms mėnesinės dingta pusei metų. Man gi „teplioja” jau ketvirtą savaitę. Žiūrėsiu, kas bus toliau”, – savo patirtimi dalijosi Vokietijoje gyvenanti lietuvė.

Šioje šalyje, pasak jos, „Implanon” naudojamas nuo 2000-ųjų. Didžiojoje Britanijoje implantas pradėtas naudoti metais anksčiau.

„Šį implantą turiu jau dveji metai. Visą laiką kraujuoju. Kitos dvi draugės sėkmingai su juo vaikšto”, – komentarą parašė Anglijoje gyvenanti aštuoniolikmetė lietuvė.

Pasak jos, ten ši kontraceptinė priemonė itin dažnai įsodinama jaunesnėms nei šešiolikos metų merginoms, kurios yra nepakankamai atsakingos ir pamiršta išgerti kontraceptinę piliulę.

Geriausia vartoti tabletes

Pasak T.Biržiečio, kontraceptiniai implantai, kaip ir spiralės, sveikoms, jaunoms, negimdžiusioms moterims nepatariamos.

„Nebent jos sirgtų endometrioze”, – akušerio-ginekologo teigimu, tai viena išimčių.

Norinčioms apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, jis patarė vartoti kontraceptines tabletes. Tai – patikimiausia, išbandyta priemonė. Gimdžiusios moterys pastaruoju metu renkasi spiralę „Mirena”. Mažiausiai vertėtų pasikliauti spermicidiniais kremais, žvakėmis.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE