Mollers

Į stovyklas sunkiai telpantiems vaikams – naujos stovyklų programos

Stovyklų populiarumas šiais metais žymiai didesnis, nei tikėtasi. Kadangi birželį daugelis Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC) stovyklų vos sutalpino visus norinčius vaikus, liepą suskubta organizuoti naujas stovyklas bei didinti esamų populiariausių stovyklų pamainų skaičių.

Liepos 29 d. LVJC startuoja nauja stovykla „Nesustok“ su daugybe aktyvių ir sportinių užsiėmimų. Vaikai čia pažins, pajus ir išbandys Rytų kovos menus, šėls baseine, sporto ir stalo teniso salėse, dalyvaus orientaciniuose žaidimuose, koordinacijos ir vikrumo užsiėmimuose, meninėse graffitti dirbtuvėse. Stovyklai vadovaus juodojo bujinkan diržo meistrai, LVJC neformaliojo vaikų švietimo mokytojai Dominykas Bielskis ir Laurynas Šalčius.

Liepos 15 d. startuos ketvirtoji aktyvaus veiksmo ir sporto stovyklos „Vijurkas“ pamaina, su gausybe plaukimo, krepšinio, tinklinio ir stalo teniso treniruočių, laipiojimu medžiais UNO pramogų parke ir savęs pažinimo žaidimais. Liepos 22 d. trečiąjį kartą šią vasarą rengiama meninių veiklų dienos stovykla „Įspūdžiautojai: vasaros pramogos“ su įvairiausiais kūrybiniais užsiėmimais, ekskursijomis ir žaidimais.

Pasak LVJC Meninio ugdymo skyriaus vadovės Sandros Čėsnienės, išaugęs stovyklų populiarumas lengvai paaiškinamas. „Tėvams svarbu, ką veikia jų veikia atostogų metu. Jie patys pasirengę daug ko atsisakyti, kad tik vaikai mažiau laiko praleistų ant asfalto ar neužsižaistų internete. Mes rūpinamės, kad jie turėtų iš ko pasirinkti – kurtų kartu su menininkais, sportuotų su meistrais ir čempionais, dalyvautų savęs pažinimo ir komandos formavimo užsiėmimuose su neformaliojo švietimo mokytojais“, – pasakoja S. Čėsnienė.

Vasarą LVJC rengia ne tik stovyklas vaikams ir jaunimui, bet ir smagius atostogų užsiėmimus, kurie ypač tinka mėgstantiems ilgėliau pamiegoti rytais bei turintiems užsiėmimų, dėl kurių negali visos dienos praleisti stovykloje. Visą liepą vyks „Hobių ieškotojai“ (5–18 m.) – 1–3 dienų trukmės menų, gitaros, keramikos, fotodizaino arba teatro pamokos. Rugpjūtį veiks kūrybinė laboratorija „Patirtukas“ ir „Bandyklė“, kurioje vaikai kasdien galės išbandyti po vieną ar porą naujų veiklų.

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE