REXSAN

Į Lietuvą pristatyta vienuoliktoji „Vaxzevria“ vakcinų siunta

Antradienį Lietuvą pasiekė vienuoliktoji „Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) siunta, kurią sudaro 19200 vakcinos dozių. Per kelias dienas jos pasieks savivaldybes.

Iki šios dienos Lietuva gavo 202,1 tūkst. „Vaxzevria“ vakcinos dozių, o gyventojų skiepijimui sunaudota 188,3 tūkst.

„Vaxzevria“ vakcina yra skiepijama dviem dozėmis, tarp jų darant 4–12 savaičių pertrauką. Svarbu pažymėti, kad po ilgesnės pertraukos tarp dozių formuojasi daugiau antikūnų ir tvirtesnis imunitetas, todėl Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomenduoja taikyti maksimalią 12 savaičių pertrauką.

Atsižvelgdamos į pacientų individualias aplinkybes, jeigu ilgesnė pertrauka turės neigiamos įtakos jų vykdomai veiklai, skiepijančios įstaigos gali pasiūlyti trumpesnį laiko tarpą tarp pirmos ir antros vakcinos dozės, bet jis negali būti trumpesnis nei 4 savaitės. SAM rekomenduoja trumpesnę pertrauką taikyti abiturientams ir mokytojams, taip pat periodiškai testuotis turinčioms asmenų grupėms.

Iš viso vakcinomis nuo COVID-19 Lietuvoje jau paskiepyta 569,8 tūkst. gyventojų, arba 20,4 proc. visuomenės. Dviem vakcinos dozėmis yra vakcinuota 210,6 tūkst. žmonių, arba 7,5 proc. šalies gyventojų.

Išsamesnė vakcinacijos statistika yra pateikiama Statistikos departamento švieslentėje.

Į Lietuvą atvykus naujoms vakcinų siuntoms, informacija apie jas yra atnaujinama Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

Gyventojų vakcinacijos planą ir kitą aktualią informaciją apie vakcinas rasite interneto svetainėje Koronastop.lt.

 

TAIP PAT SKAITYKITE