Natula

Į kelionę – ir sveikatos draudimo kortelę

Prasidėjus vasarai, kelionių ir atostogų metui, vis daugiau lietuvių susirūpina sveikatos draudimu svečiose šalyse.

Išduodamos nemokamai

Norint apsisaugoti nuo nemalonių staigmenų, į kelionę užsienyje pravartu pasiimti ir Europos sveikatos draudimo kortelę. Ji nemokamai išduodama Ligonių kasose visiems draustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu.

Kortelę gali gauti ne tik dirbantys žmonės, bet ir apdraustieji už valstybės lėšas: vaikai, moksleiviai, dieninio skyriaus studentai, neįgalieji, registruoti Darbo biržoje bedarbiai, pensininkai.

Kaip pastebi Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Informatikos ir statistikos skyriaus vedėjo pavaduotoja Salvinija Andriušienė, norinčiųjų gauti Europos sveikatos draudimo korteles gerokai padaugėja vasaros pradžioje.

Specialistė priminė, kad apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu prireikus gali gauti nemokamą medicinos pagalbą ES šalyse arba vienoje iš šių Europos ekonominei erdvei priklausančių šalių – Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine ar Šveicarijoje.

Kortelė dažniausiai išduodama tą pačią dieną, nors pagal galiojančią tvarką ji gali būti atiduota ir per porą savaičių.

Galimos nedidelės priemokos

S.Andriušienė atkreipė dėmesį, kad prieš išvykstant būtų pravartu pasidomėti ir sveikatos apsaugos sistema šalyje, į kurią vykstama. Mat kai kuriose jų gali tekti šiek tiek primokėti už gydymo paslaugas.

Pavyzdžiui, važiuojant į Belgiją ar Prancūziją papildomai patariama apsidrausti privačiu kelioniniu sveikatos draudimu, nes kompensuojama tik 70 proc. išlaidų už gydymą. Patekus į ligoninę padengiami 85 proc. patirtų išlaidų.

Pavaduotoja taip pat įspėjo, kad, prireikus medikų pagalbos, keliautojas svečioje šalyje atkreiptų dėmesį, į kokią gydyklą kreipiasi. Tai turėtų būti valstybinė gydymo įstaiga.

Pinigų sugrąžinimas užtrunka

Net neturint kortelės, bet užsienyje prireikus gydymo paslaugų, išleistus pinigus galima susigrąžinti. Grįžus namo teritorinei ligonių kasai reikia pateikti gydymo išlaidas patvirtinančius dokumentus, čekius bei specialios formos prašymą.

Pasak S.Andriušienės, pinigų grąžinimas tokiu atveju neretai užtrunka iki kelių mėnesių, priklausomai nuo to, kada sulaukiama patvirtinimo iš kitos šalies dėl suteiktų gydymo paslaugų.

Neapdrausti privalomuoju sveikatos draudimu už medicinos paslaugas, išskyrus būtinąją pagalbą, turi mokėti visą paslaugos kainą.

Išduotų Europos sveikatos draudimo kortelių galiojimo laikas yra ribotas.

Kortelių galiojimo laikas:

dirbantiesiems – iki 2 metų

pensininkams – 6 metai

vaikams – iki 18 metų

bedarbiams – ne ilgiau nei 2 mėnesiai


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE