Biorythm

http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/55189/specialiste_sveikata_viesojo_transporto_keleiviai_turi_pasirupinti_patys

Vis dar besitęsiant karštiems orams, keleivių teigimu, viešuoju transporto važiuoti nėra malonu. Ypatingų reikalavimų, kurios normos turėtų būti viešajame transporte karštuoju metu, nėra,  o keleiviams rekomenduojama patiems pasirūpinti savo sveikata.

Ne pirmą savaitę termometro stulpeliui kylant virš 30 laipsnių, Vilniaus viešojo transporto kontrolieriai stotelėse keleiviams dalijo geriamąjį vandenį .

„Tai – didelė problema ir ne tik keleiviams, bet ir pačiam transportui, kurio varikliai perkaista. Dėl to turime problemų ir su technika“, – teigia Vilniaus viešojo transporto technikos direktoriaus pavaduotojas Jurijus Kormarovas.

Vilniaus gatvėmis šiuo metu važinėja 45 troleibusai ir 100 autobusų, kuriuose yra įrengta kondicionavimo sistema. Kituose beveik 400 autobusų ir troleibusų yra orlaidės ir liukai. Tačiau įsivyravus karštiems orams, keleivių teigimu, šių vėdinimo sistemų transporto priemonėse nepakanka. Žmonės skundžiasi ne tik karčio pojūčiu, bet ir gryno oro trūkumu.

Visuomenės sveikatos biuro atstovės teigimu, temperatūros transporto priemonės viduje reikalavimo nėra. Patys keleiviai per kaitrą turėtų atsakingiau rūpintis sveikata.

„Tiems keleiviams, kurie turi lėtinių ligų, susijusių su širdimi, ar padidintą kraujospūdį, iš viso reikėtų vengti kelionių tokiu karštu metu. Savo keliones jiems būtų geriau planuotis iki 10 valandos ryto arba popietę po 4 valandos, kai saulės aktyvumas nėra toks didelis“, – pataria Vilniaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Dovilė Jakobavičiūtė.

Keleiviai prieš kelionę autobusu turėtų patys pasirūpinti geriamuoju vandeniu, vengti gazuotų gėrimų ir kofeino. Reikėtų pasirinkti kuo laisvesnę ir natūralesnę aprangą, atviresnę avalynę.

TAIP PAT SKAITYKITE