Gudručio vaistinė

Gruodžio 17-ąją Nacionalinis sveikatos egzaminas kviečia patikrinti žinias apie sveikatą

Žinau – gyvenu sveikiau!”, – tokiu šūkiu pasitikrinti savo žinias ir paskatinti domėtis sveika gyvensena kviečia antrą kartą rengiamas Nacionalinis sveikatos egzaminas. Šiais metais egzaminas vyks portale lrytas.lt ir gruodžio 17 d. kvies atidžiau pažvelgti į onkologinius susirgimus ir jų prevenciją.

„Ne tik gydytojai ar valstybė yra atsakingi už mūsų sveikatą. Atsakomybė neatsiejama nuo pareigos žinoti, kaip saugoti save ir savo artimuosius, kokios moksliniais tyrimais pagrįstos prevencijos ir profilaktikos priemonės yra veiksmingiausios. Švietimui šiais klausimais visame pasaulyje skiriama daug dėmesio bei lėšų. O ir Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad vienas litas, investuojamas į prevenciją, atstoja 40 litų skirtų gydymui. Tad ir mūsų, egzamino autorių, vizija – sveikatos temomis išprususi ir savo sveikatai neabejinga visuomenė“, – sakė egzamino autorė, POLA viceprezidentė Dalia Vencevičienė.

Pasak egzamino organizatorių, sergamumas vėžiniais susirgimais Lietuvoje auga. Skandinavijos šalių mokslininkai prognozuoja, kad 2020 m. sergamumas vėžiu aplenks sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis. Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 17 tūkst. naujų vėžio atvejų. Tuo pat metu vėžio diagnozę supa vis daugiau  mitų. Pavyzdžiui, kad vėžys yra vyresnio amžiaus žmonių išsivysčiusiose šalyse liga arba vėžys – tai mirties bausmė.

„Kai kuriuos mitus šių metų pradžioje sudaužė lrytas.lt socialinė kampanija „Vėžys – ne nuosprendis“, sulaukusi daugybės viltingų vėžio paliestų žmonių istorijų, tad  šiemet egzaminą nutarėme organizuoti kartu“, – sakė D.Vencevičienė.

Nacionalinį sveikatos egzaminą inicijuoja Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA), rengia viešoji įstaiga „VIRTUS LT“ ir vykdo portale lrytas.lt, ruoštis padėjo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Nacionalinis sveikatos egzaminas šiemet vyks antrą kartą. 2012 m. pirmajame egzamine dalyvavo daugiau kaip 7500 Lietuvos gyventojų.

Šiemet egzamino dalyvių laukia 25 klausimai. 10 dalyvių, per trumpiausią laiką teisingai atsakiusių į klausimus, laukia prizai: „Gamtos namų“ dovanos visai šeimai, portalo lrytas.lt dovanos. Trijų pirmųjų vietų laimėtojams sportinės aprangos ir laisvalaikio komplektus dovanoja „hummel“. O pirmosios vietos laimėtojui – greičiausiai teisingai atsakiusiam į egzamino klausimus dalyviui – „Vilnius SPA Sana Druskininkai“ dovanoja savaitgalį dviems šiame sveikatingumo ir poilsio centre.

Nacionalinio sveikatos egzamino taisyklės:

* Egzaminas portale lrytas.lt vyksta gruodžio 17 d. 9–24 val.

* Dalyvauti gali visi Lietuvos gyventojai.

* Dalyvauti galima tik vieną kartą: vienas dalyvis – vienas IP adresas.

* Egzaminą sudaro 25 klausimai.

* Atsakę į egzamino klausimus, dalyviai registruojasi, palikdami savo kontaktinius duomenis,  – tik šie asmenys galės pretenduoti į prizus.

* Teisingi atsakymai ir nugalėtojai portale lrytas.lt paskelbiami kitą dieną po egzamino.

Nacionalinio sveikatos egzamino rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė,  AB „Lietuvos dujos“, vėžio gidas internete www.iveikliga.lt

Daugiau informacijos: Dalia Vencevičienė,  mob. 8 620 63 966, el.paštas: projektai@virtuslt.lt

 

 

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt

TAIP PAT SKAITYKITE