Sebamed

Gripo epidemija paskelbta jau septyniose savivaldybėse

Gripo epidemiją paskelbus Marijampolei, Klaipėdos bei Kėdainių rajonams, iš viso epidemija jau apima septynias savivaldybes.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) antradienį BNS informavo, kad Marijampolėje epidemija paskelbta pirmadienį, Klaipėdos ir Kėdainių rajonuose – antradienį.

Nuo antradienio epidemija taip pat skelbiama Šiauliuose, o praėjusią savaitę epidemiją paskelbė Kauno miesto, Prienų ir Varėnos rajonų savivaldybės.

Praėjusios savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir ŪVKTI smarkiai išaugo ir prie epideminio lygio priartėjo visoje Lietuvoje. Sergamumo rodiklis siekia 96,5 atvejo iš 10 tūkst. gyventojų.

Gripo epidemija skelbiama, kai gripo ir ŪVKTI atvejų skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.

Kai kurios savivaldybės epidemiją skelbia nelaukdamos, kol gripas sudarys trečdalį susirgimų, bet atsižvelgia visuomenės sveikatos specialistų rekomendacijas ir į kitus rodiklius, pavyzdžiui, kokiu tempu auga sergamumas.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE