Venoruton spray purškalas kojoms

Gripas kelia grėsmę verslui

Į Lietuvą įsiveržusi gripo epidemija kelia įmonių, ypač nedidelių, susirūpinimą. Mat susirgus keliems darbuotojams, nėra, kam dirbti, randasi nuostolių. Yra buvę atvejų, kai vienu metu susirgus visam kolektyvui, laikinai teko uždaryti visą įmonę.

Įpusėjus žiemai gripas ir viršutinių kvėpavimų takų susirgimai pakerta vis daugiau žmonių. Miestuose skelbiamos gripo epidemijos.

Dėl to neramiai šiuo metu gyvena ir verslininkai. Įsisiautėjęs gripas esą rimtai grasina įmonėms, kuriose dirba vos keli ar keliolika darbuotojų.

„Gripas visada blogai verslui, kalbos nėra. Bet yra buvę atvejų, kad mažos įmonės užsidarė dėl gripo”, – sakė Klaipėdos apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Nijolė Hansen.

Gripui į patalą paguldžius didesnę dalį kolektyvo, anot įmonių atstovų, tampa sudėtinga teikti paslaugas, plėtoti gamybą.

„Dėl dviejų, trijų ar netgi penkių dienų naujo žmogaus neįmanoma priimti, neįmanoma jo paruošti ir tada tenka stoti arba vadovui arba iš administracijos kažkam į darbuotojo vietą, bet tuo pačiu kenčia kokybė, kadangi nebegalima suteikti paruošto profesionalaus darbuotojo atitinkamos kokybės paslaugos”, – aiškino viešbučio „Aribė” direktorė Rita Stegvilienė.

Verslininkai neslepia, kad neretai dviejų ar trijų darbuotojų darbą, susirgus daliai kolektyvo, tenka atlikti vienam. Patiriama ir finansinių nuostolių, nes darbdaviui tenka mokėti dvigubai: už sergantįjį ir jį pavaduojančiajam.

Stambių įmonių Klaipėdos rajone vadovai sako problemų dėl darbuotojų sergamumo neturintys. Įmonėje dirba daugiau nei 800 žmonių.

„Esam didelė įmonė ir tas laikinas nebuvimas vieno ar kito darbuotojo iš tikrųjų neatsiliepia įmonės veiklai. Investuojame daug į darbuotojų mokymą ir kvalifikacijos kėlimą ir kolega, dirbantis šalia, iš tiesų susirgusiojo bendradarbiai pilnai gali imtis jo darbo ir pakeisti jį darbo vietoje”, – pasakojo UAB „Mars Lietuva” Korporatyvinių reikalų skyriaus vadovas Ramūnas Severinas.

Be to, kai kurių stambių įmonių teigimu, kad apsidraustų nuo masiškų darbuotojų sirgimų, įmonės investuoja į jų sveikatos profiklaktiką. Pvz., turi savus sveikatos priežiūros centrUs, kuriuose galima kada nori pasitikrinti.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE