REXSAN

Gresia bankrotai

Lenkijoje – nemalonumai soliariumų šeimininkams. Patikrinimą surengę kontrolieriai tvirtina, kad 83 proc. soliariumų kelia grėsmę sveikatai.

Lenkijos vartotojų gynimo bei konkurencijos tarnyba surengė soliariumų patikrinimą, o jo rezultatai parodė, kad iš šalyje veikiančių soliariumų tik kas šeštas atitinka keliamus saugos reikalavimus. Likusiuose naudojamos pasenusios ir dėl to pavojingos lempos.

Naujos lempos kainuoja kelis tūkstančius zlotų, tad soliariumų savininkai nenoriai jas keičia. Todėl klientai degindamiesi gauna per daug ultravioletinių spindulių.

 

Pernelyg didelė spinduliuotė gali sukelti odos vėžį. Kontrolieriai pasigedo tokio perspėjimo klientams soliariumuose.

Dažname nebuvo ir apsaugos akinių, specialaus skaitiklio, rodančio lempos panaudos laiką, nebuvo ženklo, liudijančio, jog salonas atitinka Europos Sąjungos keliamus reikalavimus.

Pagal juos turi būti raginama degintis ne daugiau kaip dešimt minučių ir ne dažniau kaip kas 48 valandas.

Soliariumų salonų šeimininkų sąjunga tvirtina, jog dėl ekonominės krizės ir neigiamų žiniasklaidos rašinių apie tokio deginimosi kenksmingumą per pastaruosius metus bankrutavo beveik trečdalis salonų. Salonų savininkai įsitikinę, kad kontrolieriai per griežtai vertina jų veiklą ir tai esą gali sukelti bankrotų bangą.

Tuo tarpu kontrolieriai tvirtina: patikrinimas paliudijo, kad vartotojų skundai dėl soliariumuose patiriamų nudegimų nėra laužti iš piršto.

Todėl inspektoriai planuoja kitąmet šiuos salonus tikrinti dar dažniau.

Lenkijos medikai įspėja, kad norintiems visus metus būti tamsiai įdegusiems gresia priklausomybė.

Pavojų pastebi net patys salonų savininkai, sunerimę dėl to, kad kai kurie klientai deginasi kasdien ir net po pusvalandį.

Salonai ima tokių lankytojų nebeįleisti, nes bijo, kad, pacientui susirgus, teismas gali skirti mokėti didelę kompensaciją.


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE