Venoruton spray purškalas kojoms

Granatų sultys su dažikliu Lietuvos parduotuvių nepasieks

Vykdydama importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė tiekti į rinką beveik 15 tūkst. litrų granatų sulčių „Sady Azerbaidžana” (gamintojas OOO „Lera“, Rusija).

„Atlikus tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje nustatyta, kad sulčių mėginyje rastas dažiklis E 122 (azorubinas, karmosinas), tačiau pabrėžtina, kad vaisių sultyse pagal reikalavimus dažiklių negali būti, taip pat nustatytas kokybinis rodiklis (sausųjų medžiagų kiekis) neatitiko gamintojo deklaruojamo“, – komentavo Daiva Ruželienė, Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė, l. e. viršininko pavaduotojo pareigas.

Atsižvelgus į tyrimų rezultatus, granatų sultys pripažintos nesaugiomis ir netinkamomis vartoti, jas uždrausta platinti rinkoje. Granatų sultis importavusiai įmonei UAB „Skidija“ nurodyta visą granatų sulčių siuntą sunaikinti arba grąžinti tiekėjui.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF apie šį atvejį informavo Europos Komisiją.

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE