REXSAN

Gerklės skausmas: kada sunerimti?

Šaltuoju metų periodu, ypač esant permainingiems orams, suaktyvėja virusai ir bakterijos sukeliantys įvairius gerklės negalavimus. Jeigu mes neapsikentę gerklės perštėjimo, skausmingo rijimo ir diskomforto ryklėje galime skubėti ieškoti pagalbos, o vyresnieji vaikai gali pasakyti, kad skauda, tai kaip jos paprašyti mažyliui ir kaip jam padėti? Tiek vaikams, tiek ir suaugusiems svarbu, kad priemonės būtų saugios ir fektyvios.

Įtarti gerklės skausmą galime kai vaikelis nenori valgyti, gerti, nenuryja seilių, jeigu jos bėga per smakriuką. Jokiu būdu to negalima ignoruoti. Peršėjimas, gerklės skausmas ir diskomfortas ryjant – rylės uždegimo, kuris lengvai pereina į ūmų faringitą arba laringitą, požymiai. Gerklės skausmui būdingos 4 stadijos, iš kurių pavojingiausia III stadija, nes jos metu kaip komplikacija gai išsivystyti laringitas, kuris ypač pavojingas vaikams nuo 6 mėn iki 6 metukų.

Keturios vienos problemos pusės

Pirmoji skausmo stadija – gerklė paraudusi, skausmas dar nėra stiprus, tačiau juntamas kutenimas gerklėje. Tai labai svarbus momentas: jeigu „pagausime“ ligą šiuo periodu ir pradėsime ją gydyti, neleisime virusams įsiskverbti giliau ir išvengsime galimų problemų. Deja, daugelis žmonių pirmuosius simptomus ignoruoja taip sau pakenkdami. Anot gydytojo, pulti gydytis cheminėmis priemonėmis nereikia. Kol dar liga pačioje pradinėje stadijoje, užtenka natūralių gydymosi būdų. Medikai dabar dažnai atsigęžia į senolių patirtį. Pavyzdžui, mūsų senolių ir Tibeto medicinos žinomą šaltalankį. Jo uogose gausu aminorūgščių, mikroelementų ir vitaminų, kurie stiprina imunitetą, veikia antiuždegimiškai. Šios medžiagos tarsi užkloja gleivinę, užkerta kelią bakterijoms skverbtis gilyn ir jas sunaikina. Šaltalankis ne tik mažina pabrinkimą, bet ir perštėjimą, skausmą. Medetkos taip pat mažina uždegimą, todėl medicina nuo seno jas pasitelkia uždegimui gydyti. Gerklės purškalas Faringospray ir apjungia šaltalankio ir medetkų aliejus. Šis purškalas tinkamas vaikams nuo 2 metukų, nėščiosioms, sergantiems astma, nes jame nėra dujų. Tai visiškai natūralus aliejinio pagrindo purškalas, tinkamas visoms ažiaus grupėms ir visose ligų stadijose.

Nesuspėjus infekcijai kelio užkirsti pirmoje stadijoje pajuntame stipresnį skausmą. Virusai, bakterijos arba grybeliai padarė savo juodą darbą – pažeidė gerklės audinius ir liga perėjo į antrąją stadiją. Tokiu atveju žmonės linkę reaguoti taip – skauda, vadinasi, reikia pašalinti skausmą, o apie svarbiausias – ligos sukelėjas, yra pamirštamas.

Trečiojoje stadijoje ant gerklės sienelių pasirodo pūliniai, kurie yra organizmo pasipriešinimo su ligos sukelėjais pasėkmė. Galiausiai ketvirtojoje ligos stadijoje, kai gleivinė vis dar nėra pakankamai sveika ir galinti pilnai funkcionuoti, reikalinga ypatinga apsauga tam, kad liga nebepasikartotų.

Efektyviausias pasirinkimas

Skaudant gerklei žmonės dažnai perka pastiles, tabletes, kurios neva per trumpą laiką sumažina diskomfortą. Iš tiesų jos gali būti naudingos tik kaip pagalbiniai preparatai, padėsiantys trumpam laikui palengvinti kvėpavimą. Be to, jas galima varoti tik kas 4-6val., o ne po daug vienu metu, kaip esame įpratę.

Faringospray purškalas – tai natūralus preparatas, kurio pagrindinės veikliosios medžiagos yra medetkų ir šaltalankių aliejai. Faringo Spray neturi amžiaus apribojimų, nes jame nėra dujų ir tai 100% natūralus preparatas rekomeduojamas visose ligos stadijose, ypatingai pirmoje, norint užkirsti kelią uždegimo plitimui, ir ketvirtojoje, kai gleivinei reikalinga ypatinga apsauga, kad ligos židinys vėl nepasikartotų. Purškalą patogu turėti su savimi ir paprasta vartoti, tieisog papurkšti į gerklę.

TAIP PAT SKAITYKITE