Biorythm

Gerinamos visuomenės sveikatos priežiūros paslaugos ne tik Vilniuje, bet ir Vilniaus rajone

Visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas teikiantis Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendina ES struktūrinės paramos lėšomis finansuojamą projektą, kurio metu atnaujinama biuro infrastruktūra. Nuo šiol sostinės bei Trakų, Šalčininkų rajonų savivaldybių gyventojai galės gauti kokybiškesnes sveikatos priežiūros paslaugas.

„Labai svarbu nuo pat mažens žmogų mokyti tausoti ir stiprinti sveikatą. Sveika gyvensena prasideda nuo požiūrio į gyvenimą formavimo bei keitimo. Daugelis nori gyventi sveikai, tačiau nežino, nuo ko reikėtų pradėti. Mūsų tikslas – aiškinti ir mokyti, kaip tai daryti. Juk sveikata – mūsų visų bendras tikslas“, – sako sostinės biuro vadovė Gražina Sidorovienė. Pasak jos, visuomenės sveikatos biuro klientai – įvairaus amžiaus gyventojai. Biure jie gauna aktualios informacijos ligų prevencijos, profilaktikos, sveikos gyvensenos ir kitais sveikatai aktualiais klausimais. Biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui, taip pat gyventojų sveikatos monitoringą.

Įgyvendinus projektą atliktas biuro patalpų remontas. VVSB persikėlė į naujas patalpas, esančias Polocko g.12, Vilniuje. Projekte buvo numatyta bibliotekos patalpas ir neįrengtos pastogės dalį pertvarkyti į administracines patalpas, suremontuoti įstaigos patalpas, pakeisti susidėvėjus langus, šildymo, elektros prietaisus, ko dėka bus efektyviau naudojami energijos ištekliai, mažiau teršiama aplinka. Biuro personalas jau aprūpintas reikiama kompiuterine, programine ir biuro įranga, dvejomis transporto priemonėmis. Įgyvendinus projektą bus Visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūros plėtrą planuojama pabaigti iki 2013 m. gruodžio mėn.

Projektas prisidės prie Vilniaus miesto ir aplinkinių rajonų savivaldybių visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų gerinimo, tokiu būdu bus sudarytos sąlygos gyventojų sveikatos stiprinimui ir sergamumui mažinti. Be to, tai padės mažinti socialinius skirtumus tarp regionų bei jų gyventojų.

„Galiu pasakyti, kad jaučiamės tikrai gerai, nes dabar turime kur kas daugiau galimybių kokybiškai atlikti savo darbus. Cokoliniame aukšte turime salę, kur jau vedame mankštas. Didesne dalimi pas mus lankosi senjorai, nėsčios moterys, taip pat gan dažnai užsuka ir šeimos. Lankytojų srautas išties padidėjo. Galų gale apsistojome vienoje vietoje, nes prieš tai per gana trumpą laikotarpį dukart keitėme savo įstaigos vietą mieste.

Savo darbą pasitikriname ir kasmet vesdami statistiką, kiek turime lankytojų. Nors ir juntamas didesnis gyventojų susidomėjimas, bet, turbūt, didžiausi pokyčiai skaičiuose matysis 2014 metais, nes į kitą vietą nesikelsime, žmonėms nereiks vėl iš naujo ieškoti adreso, kur mes esame.
Apie Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veiklą galima sužinoti internete www.vvsb.lt, taip pat turime ir nemažą elektroninių adresų bazę – jiems yra reguliariai siunčiami naujienlaiškiai. Nors, mano nuomone, geriausia reklama yra iš lūpų į lūpas“, – teigia biuro vadovė G. Sidorovienė.

Biuro infrastruktūros atnaujinimas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Bendra projekto vertė – 1 095 981,93 Lt, iš jų Europos Sąjungos struktūrinės paramos dalis – 931 584,64 Lt.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veikla neterminuota, sukurta infrastruktūra bus naudojama visuomenės sveikatos priežiūros paslaugoms teikti ne trumpiau nei 5 metus Vilniaus miesto, Vilniaus, Trakų ir Šalčininkų rajonų savivaldybėse pagal pasirašytas ir numatomas pasirašyti sutartis su savivaldybių administracijomis.

Daugiau informacijos:
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras
Polocko g. 12, Vilnius LT- 01204
Tel./Faks. (8-5) 271 1244, mob. 8 655 32820
Projektų vadovas  Algimantas Visockas
a.visockas@vvsb.lt

TAIP PAT SKAITYKITE