REXSAN

Gegužės 16-ąją Lietuvoje pirmą kartą bus minima kraujo diena

Onkohematologinių ligonių bendrija (OHLB) „Kraujas“ gegužės 16 –ąją pirmą kartą Lietuvoje kviečia visuomenę paminėti kraujo dieną. „Šią gražią pavasario dieną bendrija kviečia susiburti sunkios kraujo ligos paliestus žmones, jų artimuosius, medikus, sveikatos politiką formuojančius asmenis ir pasidžiaugti pasiektais gydymo rezultatais, išsakyti savo svajones, lūkesčius, problemas“, – pasakoja Ieva Drėgvienė, bendrijos „Kraujas“ pirmininkė.

Tradicija kiekvieną pavasarį minėti kraujo dieną (Hema-day) gyvuoja ir Skandinavijos šalyse.

Šiemet pirmą kartą minėdama kraujo dieną bendrija OHLB „Kraujas“ Vilniuje organizuoja seminarus pacientams ir jų artimiesiems, taip pat ir bendrosios praktikos gydytojams.

„Būtent bendrosios praktikos gydytojų kompetencija yra labai svarbi diagnozuojant sunkias kraujo ligas, nes į juos dažniausiai kreipiasi žmonės pasijutę blogai. Medikams skirtame seminare VUVL Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro gydytojai skaitys pranešimus apie  tai, kaip atpažinti kraujo ligų simptomus, apie naujausius diagnostikos metodus ir  Lietuvoje taikomą gydymą“, – pasakoja I.Drėgvienė.

Pacientams ir jų artimiesiems skirtame seminare Sveikatos apsaugos ministras V.P.Andriukaitis pristatys sveikatos apsaugos gaires, VUVL Santariškių klinikų hematologai pasakos apie kraujo ligų lėtinės mieloleukemijos, lėtinės limfoleukemijos, mielominės ligos gydymą ir pacientų režimą.

„Didelį dėmesį minėdami kraujo dieną skirsime pacientų psichologinės pagalbos temoms. Apie tai pakvietėme kalbėti profesionalius psichologus, o taip pat pristatysime ir bendrijos „Kraujas“ galimybes suteikti psichologinę ar socialinę paramą žmonėms, kuriems diagnozuota kraujo liga“, – pasakoja I.Drėgvienė.

Bendrija „Kraujas“, pasitelkusi sunkias kraujo ligas įveikusius savo narius ir tapusius savanoriais  ligos ambasadoriais, ketina dar intensyviau teikti psichologinę pagalbą, dalintis patirtimi su  tais, kuriems diagnozuojama onkohematologinė liga.

„Su sunkios ligos diagnoze susidūrusiam pacientui vien tik gydymo kartais nepakanka, kito žmogaus patirtis, pasidalinta istorija, išgyvenimai gali įkvėpti ir suteikti daugiau jėgų kovoti su liga. Todėl norime visiems panašaus likimo ištiktiesiems suteikti kuo daugiau galimybių bendrauti, palaikyti vieni kitus. Kraujo dienos minėjimas – viena jų“, – neabejoja I.Drėgvienė.

Kraujo dienos minėjimo renginiai vyks gegužės 16 d. „Radisson Blu Hotel Lietuva“ konferencijų centre. Daugiau informacijos ir konferencijų programas galima rasti čia.

Kraujo dienos akimirkas fiksuos fotografas Tomas Kauneckas, kuris jau yra surengęs 2 parodas „Šypsena I“ ir „Šypsena II“, kuriose – onkohematologinių pacientų ir Lietuvos gydytojų hematologų portretai. Menininkas tikisi netrukus po kraujo dienos minėjimo pristatyti visuomenei ir trečiąją triptiko „Šypsena III“  parodą.

Apie bendriją „Kraujas“

Daugiau nei 10 metų veikianti  OHLB „Kraujas“ siekia būti lygiaverčiu partneriu sveikatos sistemoje sprendžiant onkohematologinėmis ligomis sergančiųjų problemas ir  lūkesčius. OHLB „Kraujas“ prisiima ugdyti pacientus, skatinti jų aktyvumą ir domėjimąsi ligos specifikos ir pažangių gydymosi galimybių klausimais, teikti onkopsichologinę ir socialinės integracijos pagalbą onkohematologiniams pacientams, bei teikti pasiūlymus sveikatos politikams gerinant pacientų priežiūrą ir socialinę integraciją.

TAIP PAT SKAITYKITE