Venoruton spray purškalas kojoms

Gausios Lietuvos šeimos rinkosi į mokytojų namų kiemelį

Šiandien Vilniaus mokytojų namų kiemelyje daugiau nei 90 šeimų susirinko atšvęsti kasmetinę „Gausių šeimų dieną“. Šventės svečiai šiemet sugužėjo iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Radviliškio ir Molėtų regionų.

Tradiciškai renginio metu buvo įteiktas garbingas titulas „Metų gausi šeima“. Daugiau nei mėnesį renginio organizatoriai – Lietuvos gausių šeimų asociacija – rinko gausių šeimų kandidatūras, iš kurių vėliau komisija po ilgų svarstymų išrinko šeimą-nugalėtoją. Ja šiemet tapo Linos ir Viktoro Jankauskų šeima iš Plungės rajono, turinti penkis vaikus. Originaliu savo šeimos pristatymu iš kitų išsiskyrusi šeima mėgsta kartu keliauti, tvarkyti aplinką ir kitaip papramogauti. Nors yra meniškos sielos ir visi šeimoje mėgsta piešti – kartu ir puikiai mokosi. Tėveliai džiaugiasi, kad ne rūpestį, o nuolatinę pagalbą jiems garantuoja didelė šeima.

Generalinio šventės rėmėjo banko BIGBANK vadovas Rolandas Novilas, įteikęs pagrindinį 2000 litų piniginį prizą šeimai-nugalėtojai, sveikindamas gausias šeimas visiems linkėjo geros nuotaikos: „Labai smagu jau ketvirtą kartą būti šios garbingos šventės dalimi, banko vardu dėkoju susirinkusioms šeimoms – jūs esate puikus pavyzdys mums visiems,“ – kalbėjo Rolandas Norvilas.

Mikalauskams iš Panevėžio buvo įsteigtas specialus seimo narės Giedrės Purvaneckienės prizas už talentingų vaikų ugdymą. Šeimoje aštuoniais vaikais šiuo metu rūpinasi ir juos augina viena mama. Nepaisant didelės šeimynos, mama Liudmila spėja pasirūpinti visais: trys vaikai sėkmingai išleisti į mokslus, jaunesni yra skatinami užsiimti po pamokine veikla – lankyti įvairius meno, sporto būrelius. Vos 14-kos metų sulaukusi dukra jau yra išleidusi autorinę poezijos knygelę. Mikalauskų šeimyna yra puikus stiprybės, brandos ir atsidavimo pavyzdys.

Dar vienas paskatinamasis įvertinimas buvo įteiktas Stasio ir Romos Pudžmių šeimai iš Plungės rajono. Pudžmių šeimoje auga septyni vaikai. Pudžmiai yra labai verslūs, ūkininkauja, patys save išlaiko ir vieną po kito renka įvairiausius apdovanojimus – geriausia šeima, pavyzdingai tvarkoma sodyba, trečioji vieta šeimų sporto varžybose „Mama Tėtis Vaikas“. Šeimą giria ne tik apdovanojimai ir įvertinimai, bet ir jos aplinkos žmonės – vaikų mokytojai, kaimynai.

Pasveikinti gausių šeimų atvyko socialinės apsaugos ir darbo ministerijos šeimos ir bendruomenių departamento direktoriaus pavaduotoja Daina Urbonaitienė, kuri perdavė į šventę negalėjusios atvykti ministrės sveikinimo žodį ir padėkos raštą.

Buvo apdovanotos ne tik šeimos, bet ir talentingiausi ir kruopščiausi vaikai, dalyvavę popieriaus lankstymo ir esė rašymo konkursuose.

Be apdovanojimų šventėje vyko ir šeimos herbo piešimo konkursas, kurį pristatė šventės globėja socialinių mokslų daktarė, keturių vaikų mama ir alternatyvaus požiūrio į vaikų ugdymą skatintoja Austėja Landsbergienė. Vėliau kompetetinga komisija su Lietuvos edukologijos studentų pagalba išrinko šauniausią herbo piešimo komandą-šeimą, kuriai buvo įteiktas kelialapis į Šventąją. Apdovanojimu džiaugėsi Kaulinių šeima iš Kauno.

Šventės metu nuotaikinga programa rūpinosi vaikų numylėtinis Žygimantas Stakėnas, kuris nenustojo šmaikštavęs net ir tada, kai kiemelį netikėtai užklupo lietus. Orų išdaigos nuotaikos negadino, o ir šventinės programos nekeitė. Scenoje pasirodė Artūro Noviko džiazo mokyklos jaunieji dainininkai, įspūdingus pasirodymus demonstravo šiuolaikinio cirko trupė „Antigravitacija“ savo spektaklyje „Kelionė“. Šeimos buvo kviečiamos dalyvauti „Vaikystės sodo“ kūrybinėse dirbtuvėlėse bei įsiamžinti fotosesijoje kartu su visų vaikų mėgiamais personažais – Šreku, Kempiniuku plačiakelniu ir Piktu paukščiu.

Programai pasibaigus ir lietui nurimus, šventės dalyviai buvo pakviesti į ekskursiją po Vilniaus senamiesčio gražiausias vietas.

TAIP PAT SKAITYKITE