Nobel biocare

Garbingas ilgamečio bendradarbiavimo įvertinimas

Šiandien vyko iškilminga Lietuvos mokslų akademijos sesija, kurios metu Londono karališkosios Bromtono ligoninės prof. Andrew Bush buvo suteiktas Lietuvos mokslų akademijos užsienio nario vardas. Tai 20 metų besitęsiančio nuoširdaus ir vaisingo prof. A.Bush bendradarbiavimo su Lietuvos mokslo ir mokymo įstaigomis įvertinimas.

Prof. A.Bush, vadovaudamas Londono universiteto imperatoriškojo koledžo Pediatrijos katedrai ir  pediatriniam padaliniui Nacionaliniame širdies ir plaučių institute, daug prisidėjo integruojant mūsų mokslininkus į tarptautinius medicinos mokslų tinklus, organizuojant jaunųjų mokslininkų stažuotes geriausiuose Jungtinės karalystės universitetuose. Kartu su prof. Arūnu Valiuliu 1996 m. įkūrė vienintelį recenzuojamą pediatrijos žurnalą Baltijos šalyse „Vaikų pulmonologija ir alergologija“, pradėjo organizuoti kasmetines Vilniaus tarptautines vaikų pulmonologijos ir alergologijos konferencijas – mokyklas, kuriose paskaitas skaito geriausi Europos ir JAV lektoriai o savo kvalifikaciją kėlė per 5000 Lietuvos gydytojų.

Prof. A.Bush savo kompetencijos, neišsenkančio entuziazmo ir nuoširdaus darbo dėka nutiesė tvirtą tiltą tarp mūsų šalių mokslininkų ir gydytojų, įtraukdamas į bendradarbiavimo projektą Londono karališkąją Bromptono ligoninę, JK ambasadą Lietuvoje, LR Švietimo ir mokslo ministeriją, gydytojų visuomenines organizacijas.

LMA iškilmingos sesijos programa (spausti čia). (53.3 kb)

TAIP PAT SKAITYKITE