Walmark

Fiksuojamas mažėjantis kaukių dėvėjimo pažeidimų skaičius

Lietuvos institucijos, vykdančios ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę, ir toliau tęsia patikrinimus. Lyginant su ankstesniais laikotarpiais, paskutinę savaitę smarkiai sumažėjo kaukių dėvėjimo pažeidimų, tačiau išaugo izoliacijoje esančių asmenų, nesilaikančių privalomų izoliacijos taisyklių skaičius. Tiesa, džiugu, jog Lietuvos verslas, aptarnaujantis tik Galimybių pasą turinčius klientus, yra atsakingas, nes pastarąją savaitę atitinkamose įmonėse ir įstaigose nustatytas tik vienas nusižengimas.

Primename, kad tyrimus atitinkamose srityse atlikti yra pavesta savivaldybių administracijų direktoriams, Policijos departamentui, Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT), Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC), Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) ir Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT).

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrui apie ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę praėjusią savaitę pateikė 60 savivaldybių. Praėjusio penktadienio, rugsėjo 10 d., duomenimis, patikrinus 42 laisvalaikio ir pramogų sektorius, 8 kino teatrus ir meno įstaigas ir 172 būriavimosi vietas, jokių pažeidimų nerasta.

Antrąją rugsėjo savaitę taip pat atlikti ir 1302 viešojo transporto patikrinimai, nustatyti 139 pažeidimai. Tikrintas ir viešųjų paslaugų sektorius. Iš 160 patikrintų subjektų, 3-juose nustatyti pažeidimai. Patikrinus 310 turgaviečių ir lauko prekybos vietų, 3 nesilaikė šiuo metu taikomų ribojimų.

59 savivaldybės tikrino, kaip asmenys laikosi izoliacijos. Iš viso patikrinti 1045 iš užsienio atvykę asmenys, 333 iš jų lankėsi šalyse, paveiktose mutavusio COVID-19 viruso. Nusižengimų dėl izoliacijos taisyklių nesilaikymo nenustatyta.

Taikomų apribojimų kontrolę vykdė ir Policijos departamentas. Per savaitę buvo nustatyta 14 kaukių dėvėjimo pažeidimų. Policijos pareigūnai dar aktyviau, nei praėjusią savaitę tikrino izoliacijoje esančius asmenis – iš viso atlikti 1672 patikrinimai. Nustatyta 12 pažeidimų – beveik dvigubai daugiau nei praėjusią savaitę.. Visiems pažeidėjams surašyti administracinių pažeidimų protokolai.

VMVT specialistai, vykdydami atitinkamų įstaigų kontrolę, 129-iose viešojo maitinimo įstaigose bei 80 prekybos maisto produktais vietose nustatė po 5 pažeidimus. Patikrinus 6 prekybos veterinarinėmis priemonėmis vietas, fiksuoti 2 pažeidimai. Veterinarijos praktikos veiklos (tikrintas 1 subjektas) vietose jokių nusižengimų nerasta.

Per praėjusią savaitę NVSC patikrino 98 ūkio subjektus. Iš jų 6 veiklą vykdė nesilaikydami ekstremaliosios situacijos metu taikomų apribojimų. Patikrinus 3 grožio paslaugas teikiančias įmones ir 2 apgyvendinimo paslaugas teikiančias įstaigas, pažeidimų nenustatyta. 1 pažeidimas nustatytas renginyje, vykusiame atviroje erdvėje. Veikla šiose įstaigose buvo vykdoma tik su Galimybių pasu.

Atlikus 92 patikrinimus įstaigose, teikiančiose savo paslaugas tiek turintiems, tiek neturintiems Galimybių paso asmenims, buvo nustatyti  5 pažeidimai, susiję su darbuotojų periodiniu testavimu. 4 iš jų – grožio paslaugas teikiančiose įmonėse, vienas – švietimo įstaigose. Visais atvejais buvo pradėtos administracinių nusižengimų teisenos.

Pažymėtina, kad nepaisantiesiems operacijų vadovo sprendimų gali grėsti baudą nuo 1500 iki 6000 eurų.

 

TAIP PAT SKAITYKITE