REXSAN

Ekspertė: B mėginys dopingo istorijoje D.Šalengai nepagelbės

Dainiui Šalengai reikia ne paneigti dopingo vartojimą, o įrodyti, kad jis į sportininko organizmą pateko netyčia, mano Lietuvos antidopingo agentūros vadovė.

Tokią nuomonę Lietuvos antidopingo agentūros direktorė Ieva Lukošiūtė-Stanikūnienė išsakė krepšinio naujienų tinklalapiui Basketnews.lt. Pasak jos D.Šalengos organizme aptiktas draudžiamas preparatas – metilheksanaminas – aptinkamas vaistiniuose preparatuose, tačiau retai.

„Tai yra paprasčiausias stimuliatorius, esantis vaistuose, maisto papilduose, aliejuose, – aiškino I.Lukošiūtė-Stanikūnienė. – Nors kai kurie vaistai savo sudėtyje turi metilheksanamino, tačiau preparatas nėra dažnai naudojamas medicinoje.”

Pasak jos, vargiai tikėtina, kad B mėginys paneigs A meginio, kuriame aptikti metilheksanamino pėdsakai, rezultatus. Esą D.Šalenga turėtų dėti visas pastangas, kad įrodyti, jog draudžiamas preparatas jo organizme atsidūrė per klaidą.

„Viskas priklausys nuo to, kaip jis dabar pasiteisins. Kad B mėginys paneigs A mėginį, veikiausiai, nerealu. Be to, B mėginys negali jo pateisinti. Pasiaiškinti reikia tai, kaip ir kada medžiaga pateko į organizmą, tuo labiau, kad tai yra stimuliatorius”, – tęsė ekspertė.

Antidopingo agentūros vadovės manymu, gali būti ir tam tikrų lengvinančių aplinkybių. „Jeigu stimuliatorius pateko ne varžybų metu, o rezultatai rodo, kad jų metu, tuomet tai yra lengvinanti aplinkybė. Jeigu preparatas buvo naudojamas gydymui, kai nebuvo kažkokių kitų vaistų, ir buvo kažkur užfiksuotas, tai yra dar viena lengvinanti aplinkybė”, – reziumavo I.Lukošiūtė-Stanikūnienė.

D.Šalengai gresia iki dvejų metų diskvalifikacijos. Balandį trisdešimt ketvirtąjį gimtadienį švesiančiam sportininkui maksimali bausmė prilygtų karjeros pabaigai.

Primename, kad draudžiamas preparatas žalgiriečio organizme aptiktas paėmus šlapimo mėginį, po gruodžio 23 d. vykusių rungtynių su Maskvos srities „Chimki”. Sportininkui kol kas uždrausta dalyvauti tarptautinėse ir nacionalinėse varžybose.

„Mes netoleravome ir netoleruosime tokių dalykų, kategoriškai atsiribojame nuo bet kokių galimų dopingo kontrolės pažeidimų. Esame tikri, kad komandos gydytojas D.Šalengai draudžiamų preparatų nedavė. Ar jie tikrai buvo vartoti, parodys tolesni tyrimai. Bet kokiu atveju D.Šalenga su komanda kol kas nesportuoja. Kaip bus ateityje, šiuo metu sunku pasakyti”, – teigė „Žalgirio” klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE