Gudručio vaistinė

Druskininkietės jaunos mamos pailsi sportuodamos drauge su mažyliais

Druskininkai tituluojamas miestu, kuriame gera auginti vaikus. Vis daugiau jaunų šeimų keliasi gyventi čia, tad natūralu, kad paslaugų vaikams bei tėvams poreikis labai didėja. Atsižvelgiant į tai, ir kilo idėja plėsti Jaunimo užimtumo centro (JUC) veiklas įtraukiant į jas naują jaunimo grupę – jaunas mamas, auginančias vaikučius namie. Dalyvaudamos tokioje veikloje, moterys pamiršta buitinius rūpesčius, pakeičia įprastinę namų aplinką, bendrauja, dalijasi patirtimi, atsipalaiduoja ir pailsi.

Kaip teigė JUC direktorė Aušra Nedzinskienė, Druskininkų jaunimo užimtumo centras turi naujas, erdvias patalpas, kurios rytiniu dienos metu, kol jaunimas mokosi, yra mažiau užimtos. „Todėl jau nuo rugsėjo kelis kartus per savaitę šalia centro galima išvysti daugybę vaikiškų vežimėlių, surikiuotų pirmame aukšte bei mamytes su mažais vaikučiais“, – sakė A. Nedzinskienė.

Per pastaruosius mėnesius jau organizuoti susitikimai su specialistais – apie pagrindinius maisto derinimo principus (vedė Lina Grigienė), psichologinius vaikų iki dviejų metų poreikius (vedė Jona Kirkauskienė), apie sportavimą namuose (vedė Inga Kostina).

Kiekvieną savaitę mamos sportuoja choreografijos salėje, dalyvauja aerobikos treniruotėse, užsiima ir kitomis veiklomis: pavyzdžiui, gamino lavinamuosius žaislus, – sensoriniai buteliukus, padedančius mažyliams susipažinti su skirtingomis tekstūromis, garsais, pojūčiais.

Inicijuotas projektas „Pati sau svarbiausia“, kurio pagrindinė idėja yra padėti jaunoms mamoms daugiau prisiminti savo, ne tik vaikų poreikius, ir skirti laiko sau – savo sveikatos, nuotaikos gerinimui.
Jaunimo užimtumo centre (JUC), kuris, rekonstravus seną buvusios katilinės statinį, pritaikytas jaunimo veiklai. Investuotų į JUC projektą lėšų didžioji dalis gauta iš Europos regioninės plėtros fondo, pagal 2007-2013 m. Lietuvos – Lenkijos per sieną bendradarbiavimo programą „Veiklūs kaimynai“.

TAIP PAT SKAITYKITE