Biorythm

Dr. Sebastian Senst indėlis į Lietuvos mediciną įvertintas Sveikatos apsaugos ministerijos

2014 m. vasarą dr. Sebastian Senst penktąjį kartą atvyko į Vilnių skaityti paskaitų ir šio vizito metu kartu su lietuviais vaikų ortopedais-traumatologais Vaikų ligoninėje konsultavo apie 20 pacientų, dalyvavo dviejų vaikų operacijose. Pacientei, sergančiai vaikų cerebriniu paralyžiumi, pirmą kartą Vaikų ligoninėje buvo atlikta šlaunies keturgalvio raumens dalies persodinimo operacija.

Lietuvos ortopedų-traumatologų draugijos organizuotoje konferencijoje svečias skaitė paskaitas apie viršutinės galūnės gydymą sergantiesiems vaikų cerebriniu paralyžiumi, taip pat apie antrinių pėdų deformacijų bei raumenų ligų gydymo problemas. Konferencijoje dalyvavusi LR sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė pasveikino dr. S. Senst‘ą ir dėkodama už glaudų ir prasmingą bendradarbiavimą su Lietuvos gydytojais ir įteikė padėkos raštą bei atminimo suvenyrų.

Vaikų ligoninės gydytojų bendradarbiavimas su dr. S. Senst prasidėjo prieš 15 metų, jam tapus Arnštato (Vokietija) vaikų ortopedijos skyriaus vadovu. Jis kviesdavo Vaikų ligoninės gydytojus į stažuotes ir konferencijas, organizuojamas Arnštate, o ligoninės kineziterapeutus – į brangius Bobath terapijos kursus Vokietijoje.

Neuroortopedijos specialybė iki tol Lietuvoje nebuvo žinoma. Vaikus, turinčius ortopedinę patologiją dėl neurologinių ligų gydydavo ortopedai-traumatologai kartu su vaikų neurologais bei fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojais.

Nuo 2009 m. dr. Senst kasmet atvykdavo į Vilnių, o viešnagės metu kartu su Vaikų ligoninės Vaikų ortopedijos skyriaus gydytojais konsultuodavo pacientus, aptardamas optimalias jų gydymo galimybes, supažindindavo su operacinio gydymo naujovėmis. Nuo 2009 m. suorganizavo 4 neuroortopedijos konferencijas, perskaitė daugiau negu 10 pranešimų, vedė praktikos darbus. Jo paskaitų klausė įvairių specialybių gydytojai ir studentai.

Dr. S. Senst pabrėždavo komandinio gydymo svarbą gydant neuroortopedinius pacientus. Jo dėka pagerėjo vaikų ortopedų, neurologų, fizinės terapijos ir reabilitacijos gydytojų, kineziterapeutų bendradarbiavimas, pagerėjo galimybės suteikti pacientams tinkamiausią gydymą.

Apie dr. S. Senst

Dr. S. Senst vadovauja Hamburgo Šion (Schön Klinik Hamburg Eilbek) klinikos Vaikų ortopedijos skyriui. Vienintelėje Hamburgo Schoen klinikoje diagnozuojamos ir gydomos visos judėjimo aparato ligos.

Dr. Senst pradėjo dirbti Hamburge 2013 m. Prieš tai 15 metų jis vadovavo Arnštate – Tiuringijoje jo paties įkurtam vaikų ortopedijos skyriui, kuris populiarumu garsėjo ne tik Tiuringijoje, bet buvo žinomas visoje Vokietijoje. Šis skyrius pasižymėjo gydydamas neuroortopedinius pacientus, turinčius kompleksinį judėjimo pažeidimą.
Ortopedijos ir vaikų ortopedijos išsilavinimą dr. Senst gavo Miunsterio universiteto ligoninėje, vadovaujant prof. Matthias, prof. Baumgarten, prof. Winkelmann, taip pat prof. Gueth vadovaujamame Fiziologijos ir eisenos analizės skyriuje. Jau tuo metu pagrindinį mokslinių tyrinėjimų dėmesį jis skyrė judėjimo sutrikimų 3D judesio analizei ir konservatyviam ir operaciniam šios patologijos gydymui. Konservatyvų gydymą tobulino būdamas daugelio Vokietijos Bobath kursų vadovu. Dėstė neuroortopedijos kursą Donau universitete Kremse.

Be neuroortopedijos dr. Senst daug dėmesio skiria ir klasikinei vaikų ortopedijai, minimaliai invaziniam gydymui, galūnių ašies korekcijai, kojų ilgio skirtumui, šleivapėdystės gydymui, klubų sąnario rekonstrukcinėms operacijoms.

Sveikatos bendruomenės dr. Sebastian Senst vertinamas 9,9/10.

Nuotr. iš kairės: Vaikų ligoninės gydytoja ortopedė-traumatologė dr. Dalia Galvydienė, LR Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė, dr. Sebastian Senst

TAIP PAT SKAITYKITE