Eurovaistinė

Diskutuota dėl mėsos gaminių su probiotinėmis, arba „gerosiomis”, bakterijomis ženklinimo

Šių metų spalio 2 d. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje įvyko pasitarimas dėl ŽŪB „Nematekas” mėsos gaminių su probiotinėmis, arba „gerosiomis”, bakterijomis ženklinimo.

Pasitarime dalyvavo Žemės ūkio ministerijos, Respublikinio mitybos centro, Kauno technologijos universiteto Maisto instituto, ŽŪB „Nematekas” ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai.

Šio pasitarimo metu diskutuota apie mėsos gaminių ženklinimą nurodant sveikatinančius teiginius, pavyzdžiui, „stiprina imunitetą”, „gerina virškinimą”, ar tiesiog užuominą apie daromą teigiamą poveikį sveikatai, pvz., „sveikesnė šeima” ir t. t.  

Diskusijos dalyviai pabrėžė, kad maisto produktų ženklinimo etiketėje negali būti nurodyta sveikatinančių teiginių, nes Europos Sąjungos teisės aktai draudžia nurodyti tokius teiginius ženklinant maisto produktus, jeigu tai nėra pagrįsta moksliniais tyrimais.   

Pasitarimo metu prieita prie bendros nuomonės, kad ŽŪB „Nematekas” šalto rūkymo mėsos gaminius su probiotinėmis bakterijomis ženklintų registruotu prekės ženklu „Probio line” be  sveikatinimo teiginių, o informaciją, kad šiuose produktuose yra probiotinių bakterijų, pateiktų tiesiog mėsos gaminių ženklinimo etiketėje (ant pakuotės). Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į Maisto instituto mokslininkų ir ŽŪB „Nematekas” atstovo pateiktą informaciją apie šalto rūkymo dešrų su probiotinėmis bakterijomis gamybos procesą bei tyrimų Lietuvoje ir Vokietijoje rezultatus, taip pat išklausius Respublikinio mitybos centro, Žemės ūkio ministerijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovų pasisakymus šiuo klausimu. 

Taip pat ŽŪB „Nematekas” įpareigota, nebeženklinti mėsos gaminių prekės ženklu „Sveikesnė šeima”, nes tai prieštarauja Europos Sąjungos atitinkamų teisės aktų nuostatoms.

Probiotikai – tai gyvieji mikroorganizmai, kurie gali daryti teigiamą poveikį žmogaus sveikatai. Nors probiotikai nepriklauso vaistų grupei, tačiau jų vartojimas reikalauja tikslių mokslinių tyrimų, kuriais būtų įrodyta jų nauda sveikatai ir nežala žmogui.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE