REXSAN

Didelį piktybinį auglį medikai atakuoja mikrosferų dalelėmis

Kauno klinikų medikai pirmieji Lietuvoje savo pacientams pradėjo taikyti naują kepenų vėžio gydymo metodą. Jis tiksliai veikia naviką, kurio nebegalima operuoti, jį sumažina, o vaistai sukelia mažesnį šalutinį chemoterapijos poveikį.

Navikas gerokai sumažėjo

Vilkaviškyje gyvenanti Laimutė Ž. tapo pirmoji mūsų šalyje pacientė medikų, kurie tikisi įveikti toli pažengusį vėžį ir išsaugoti moters gyvybę iki kepenų transplantacijos.

„Tuomet, kai piktybinis navikas kepenyse yra didesnis nei trijų su puse centimetro, jo nebegalima operuoti. Nebetinka ir kiti iki šiol navikams gydyti taikyti metodai, juolab kai ligonis serga dar ir kepenų ciroze. Naujasis metodas suteikia didesnių galimybių kovoti su vėžiu”, – įsitikinęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gastroenterologijos klinikos vadovas profesorius Limas Kupčinskas.

Jo pacientės Laimutės balse skamba ir didžiulė viltis, ir nerimas.

„Nežinau, ar sulauksiu kepenų transplantacijos, nors labai norėčiau”, – virpančiu balsu žodžius taria 54-erių moteris ir tvirtina, kad po modernios procedūros jaučiasi neblogai. – Kartais būna silpnoka, bet paguliu, ir praeina.”

Tik tris dienas Laimutė praleido ligoninėje ir grįžo namo. Pasidarbuoja darže, gamina šeimai maistą – yra dirbusi valgykloje.

„Mūsų pacientei bus atliktas kontrolinis kompiuterinis pilvo organų tyrimas. Po to – dar trys navikinio židinio chemoembolizacijos procedūros, bet jau po pirmosios navikas gerokai sumažėjo”, – su džiaugsmu gydymo planus komentuoja Gastroenterologijos klinikos gydytoja docentė Vitalija Petrenkienė.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE