Baigėsi šešias dienas trukę Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) organizuoti mokymai, kuriuose ligų ir intervencijų kodavimo žinių sėmėsi 190 gydymo įstaigų bei ligonių kasų atstovų. Paskaitas skaitė ir kodavimo patirtimi dalinosi didelę kodavimo praktiką turinčios dėstytojos – Deirdre Murphy, Curley Jacqueline, Marie Glynn – Airijos Ekonominių ir socialinių tyrimo instituto darbuotojos. Šių mokymų tikslas – parengti specialistus, gebančius konsultuoti savo įstaigos gydytojus kodavimo klausimais. Visiems mokymų dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, artimiausiu metu jiems bus išsiųsta visa šių mokymų medžiaga, padėsianti konsultuojant bendradarbius.
„Užsienio šalyse ligų ir intervencijų kodavimui skiriamas ypatingas dėmesys. Pavyzdžiui, Airijoje tuo užsiima apie 250 specialiai parengtų koduotojų, o metodologijas rengia, tęstinius mokymus organizuoja ir kita su šia sritimi susijusia veikla užsiima vienas iš Ekonominių ir socialinių tyrimų instituto padalinių. Ligų ir intervencijų kodavimas mūsų šalyje taip pat jau tampa medikų darbo kasdienybe, sudedamąją jų darbo dalimi. Tiesa, ligonių kasų duomenys rodo, kad šioje srityje tobulėti būtina”,- teigė viena iš kodavimo mokymų organizatorių VLK Draudimo plėtros departamento Apmokėjimo metodų skyriaus vedėja Violeta Kutraitė.
Prieš porą metų mūsų šalyje pradėjus diegti giminingų diagnozių grupių (DRG) metodą, kuris nuo 2012 m. pradžios bus taikomas stacionarinių paslaugų išlaidoms apmokėti, ligų ir intervencijų kodavimas tapo labai svarbus. Valstybinė ligonių kasa jau ne kartą organizavo gydymo įstaigų darbuotojų mokymus, susitikimus su gydymo įstaigų vadovais. Juk nuo gydymo įstaigų ligonių kasoms perduodamų duomenų tikslumo bei kokybės, tinkamo kodų pritaikymo priklausys ir šių paslaugų apmokėjimas. Taikant DRG metodą, bus siekiama už stacionarines paslaugas mokėti tiksliau ir teisingiau.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos www.vlk.lt