Gudručio vaistinė

Dėl pasikartojančių pažeidimų kavinė ir restoranas kurį laiką bus priversti nedirbti

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB „Kinrožė“ kavinės (Naikupės g. 14-3, Klaipėda) veikla. Sprendimas priimtas po to, kai gavus vartotojo skundą, Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino šią viešojo maitinimo įstaigą.

Patikrinimo metu kavinės maisto tvarkymo patalpos, įrenginiai ir inventorius buvo nešvarūs, netinkamai, ne pagal technologinį planą išdėstyta įranga, nuotekų drenažo sistema buvo netvarkinga – užsikimšę nubėgimo trapai grindyse, plautuvėse sunkiai nubėgo vanduo, nebuvo higienos priemonių darbuotojams nusiplauti rankas. Neįmanoma buvo nustatyti kai kurių produktų atsekamumo, rasta maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, kai kurių jau buvo pakitusios juslinės savybės – sklido nemalonus gedimo kvapas. Trūko gaminamų patiekalų receptūrų ir technologinių aprašymų. Šaldytuve greta vieni kitų buvo laikomi gatavi ir termiškai neapdoroti maisto produktai, tuo sudarant sąlygas atsirasti kryžminei taršai. Greitai gendantys maisto produktai buvo laikomi netinkamoje temperatūroje. Nebuvo pildomi savikontrolės sistemos dokumentai, kai kurie darbuotojai dirbo nepasitikrinę sveikatos.
Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dėl nustatytų pasikartojančių pažeidimų, priėmė griežtą sprendimą – laikinai sustabdyti šios viešojo maitinimo įmonės veiklą. Įmonės savininkams nurodyta saugiai sunaikinti nekokybiškus maisto produktus (apie 18 kg), atlikti generalinį patalpų valymą ir dezinfekavimą.
Patikrinus kinų restoraną „Jinmei“, nustatyta, kad  atsakingi šios viešojo maitinimo įmonės asmenys nepilnai įvykdė ankstesnio patikrinimo metu nustatytų trūkumų šalinimo priemones. Maisto tvarkymo ir pagalbinės patalpos buvo nepakankamai išvalytos, nešvariai išplautas gamybos inventorius, išplyšę šaldymo įrenginių durelių sandarinimo gumos. Be to, nesužymėtas pagal paskirtį gamybos ir valymo inventorius. Tikrinimo metu rasta neženklintų įvairių maisto produktų (daugiau nei 18 kg), kai kurie patiekalai buvo laikomi ne pagal temperatūrinį režimą. Daržovės sandėliuose buvo laikomos tiesiog ant grindų, maisto tvarkymo patalpose rasta daug pašalinių daiktų. Kaip ir ankstesnio patikrinimo metu, nustatyta higienos pažeidimų.
Dėl besikartojančių pažeidimų Druskininkų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba laikinai sustabdė šio restorano veiklą. Įmonė priskirta padidintos rizikos grupei, už teisės aktų pažeidimus  atsakingi asmenys per metus bausti keletą kartų, praėjusiais metais restorano veikla jau buvo kartą sustabdyta.
Kavinėje ,,Kinrožė” ir restorane ,,Jinmei”  žmonės galės vėl maitints tik po pakartotinų patikrinimų, inspektoriams įsitikinus, kad visi trūkumai pašalinti.

TAIP PAT SKAITYKITE