Sebamed

Dėl netinkamo maitinimo Lentvario vaikų globos namuose, įmonės vadovei skirta nuobauda

Trakų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nustačius grubių vaikų maitinimo organizavimo ir maisto tvarkymo pažeidimų, nubausta Lentvario vaikų globos namuose maitinimo paslaugas teikiančios S. Rečiugienės firmos direktorė, o įmonės veikla nuo šiol bus kontroliuojama griežčiau.

Sprendimas priimtas po Trakų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių atlikto planinio patikrinimo Lentvario vaikų globos namų valgykloje. Patikrinimo metu nustatyta, kad vaikai maitinami ne pagal valgiaraštį, suderintą su Vilniaus visuomenės sveikatos centro Trakų skyriumi. Į dienos meniu neįtraukiami visi numatyti maisto produktai, pavyzdžiui, švieži vaisiai ar desertai.

Be to, nustatyta, kad vaikams tiekiami maisto produktai, kuriuose yra draudžiamų vaikų maitinimui maisto priedų: saldiklių, aromato ir skonio stipriklių, mechaniškai atskirtos paukštienos ir kt., Dėl to uždrausta naudoti net kelių rūšių mėsos gaminių, 14 l vyšnių sirupo. Patikrinimo metu nustatyta, kad virtuvėje neužtikrinamas saugus maisto produktų ir žaliavų saugojimas ir sudaromos galimybės kryžminei taršai, maisto ruošimui naudojami iš aliuminio pagaminti puodai.

Atsižvelgus į patikrinimo rezultatus, atsakingi įmonės asmenys pakviesti į Trakų valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą nustatytiems pažeidimams ir koregavimo veiksmams aptarti. Įmonės direktorei paskirta bauda, įmonė įtraukta į didesnės rizikos įmonių sąrašą, o jos veikla bus tikrinama dažniau.

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE