Mollers

Dėl grubių pažeidimų Panevėžyje laikinai savo veiklą priversta sustabdyti kepykla ir konditerijos cechas

Panevėžio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad laikinai sustabdyta UAB „Kodus“ kepyklos ir konditerijos cecho (Klaipėdos g. 79A, Panevėžys)  veikla.  Sprendimas priimtas dėl grubių pažeidimų, tiesiogiai įtakojančių gaminamų produktų saugą, kurių, įmonei vykdant gamybą, pašalinti būtų neįmanoma.

Planinio patikrinimo metu, Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai minėtoje įmonėje nustatė eilę grubių higienos ir savikontrolės sistemos pažeidimų. Įmonės gamybinės patalpos nešvarios, ypač sunkiau prieinamose vietose, joms reikalingas remontas. Sandėliavimo patalpose kaupiasi garų kondensatas, pelėsis, sienose vietomis išdaužytos skylės. Gamybinėse patalpose neužtikrinama efektyvi kenkėjų kontrolė – skraido kandys, kepykloje ir konditerijos ceche nekontroliuojamas patalpų ir įrenginių valymas, nepildomas greitai gendančių maisto produktų priėmimo žurnalas, todėl galima įtarti, kad nebuvo kontroliuojama, ar tiekiamos žaliavos kepiniams ir konditerijos gaminių gamybai buvo atvežamos laikantis visų gamintojų nustatytų sąlygų ir užtikrinama jų sauga. Įmonėje rasta ir netinkamų produktų – 5 kg. grietinės ir 0,5 kg. vyniotinio „Šypsenėlė“, kurių tinkamumo vartoti terminas buvo pasibaigęs, o taip pat torto „Tiramisu“ be ženklinimo etikečių.

Pasak Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Valdemaro Kontauto, ši įmonė anksčiau priklausiusi vidutinės rizikos įmonių grupei, nuo šiol bus kontroliuojama griežčiau. UAB „Kodus“ atsakingi asmenys informuoti, kad kepyklai ir konditerijos cechui veiklą bus leista atnaujinti tik po pakartotinio patikrinimo įsitikinus, kad visi nustatyti trūkumai yra pašalinti. Visus netinkamus produktus įmonei nurodyta sunaikinti specializuotoje utilizavimo įmonėje.

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE