Mollers

Dėl grubių pažeidimų laikinai sustabdyta kavinės ir prekybos kiosko veikla

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad laikinai sustabdyta mažosios bendrijos (MB) ,,Putlutis” kavinės ,,Monte Cristo” (S.Šimkaus g. 14, Klaipėda) ir prekybos kiosko Kaune veikla.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai planinio patikrinimo metu kavinėje ,,Monte Cristo” nustatė grubių maisto tvarkymo pažeidimų. Kavinėje patiekalai buvo gaminami be patvirtintų receptūrų ir technologinių aprašymų. Ant gamybos stalo, skirto apdoroti žalią mėsą, buvo laikomi plaktuvai kremams, kokteiliams, tuo sudarant sąlygas atsirasti kryžminei taršai. Rasta produktų be įsigijimo dokumentų, pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Virtuvės patalpos, inventorius buvo nevalyti, nešvarūs, netvarkinga plautuvių nuotekų sistema, trūko dezinfekavimo priemonių. Darbuotojų rūbinėje mėtėsi pašaliniai daiktai, du darbuotojai buvo nepasitikrinę sveikatos ir neišklausę higienos žinių mokymo kursų.

Nusprendus, kad nustatyti pažeidimai kelia riziką maisto saugai ir pavojų vartotojų sveikatai, Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba laikinai sustabdė kavinės veiklą, nurodė sunaikinti 28 kg nesaugių žaliavų ir patiekalų. Įmonei veiklą bus leista atnaujinti įsitikinus, kad visi trūkumai pašalinti. Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais atliko bendrą patikrinimą mėsa prekiaujančiame kioske. Tikrintojai aptiko šalia kiosko esančias nelegalias sandėliavimo patalpas.

Šiose patalpose rasta 480 kg mėsos gaminių su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, 200 kg produktų be ženklinimo etikečių, daugiau nei 380 kg produkcijos nebuvo pateikti įsigijimo dokumentai. Produkcija buvo laikoma antisanitarinėmis sąlygomis, dalis mėsos sukrauta tiesiog ant grindų. Šaldymo patalpoje, esant +60C temperatūrai, laikytos sušaldytos kiaulių kojos, paukštiena, produktai uždengti lovatiesėmis. Prekybos kiosko buitinėse patalpose buvo įrengtas išpjaustymo stalas, stovėjo kaladė mėsai kapoti. Ant šaldymo įrenginių sandėliuotos pakavimo medžiagos, šaldytuvai su šviežia mėsa buvo nešvarūs, pribėgę kraujo.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko sprendimu, kiosko veikla laikinai sustabdyta, savininkui nurodyta sunaikinti daugiau kaip toną (1 063 kg) produkcijos, už nustatytus pažeidimus surašytas Administracinių teisės pažeidimų protokolas, skirta bauda. Tolesnį tyrimą dėl galimai nelegalios veiklos vykdo Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija.

www.vmvt.lt

TAIP PAT SKAITYKITE