Sebamed

Dalia Michelevičiūtė: „Vyksta didelis karas prieš negimusią gyvybę“

Aktorė Dalia Michelevičiūtė neslepia – ji nepritaria abortams bei mano, kad visuomenė turi būti labiau šviečiama šiuo klausimu. Populiari aktorė priduria, kad žmonės dažnai ignoruoja šį klausimą, nes nežino jo mąsto.

„Išgirsti skaičiai kartais taip supurto mūsų širdį ir protą, kad gali priversti permąstyti savo veiksmus. Svarbu padrąsinti moteris, kuriuos apsisprendžia nesidaryti abortų, kad jos nebūtų vienišos, kad ir kaip sunku būtų iškęsti įvairias išorines ir vidines įtampas“, – sakė pilietinės akcijos „Renkuosi gyvybę“ ambasadorė D. Michelevičiūtė.

„Mes stebimės sunkiais nusikaltimais, kurie įvykdomi karų metu kiekvieną dieną, tačiau mes visiškai pamirštame, kad taip pat vyksta karas prieš negimusią gyvybę, kuri net negali apsiginti“, – sakė akcijos ambasadorė.

Trečius metus vykdoma akcija „Renkuosi gyvybę“ kviečia visos Lietuvos žmones spalio 29 dieną 19 val. uždegti žvakutes dėl abortų negimusiems kūdikiams. Vilniaus ir Kauno gyventojai rinksis į Rotušės aikštes. Tradicija tapusi akcija kasmet pritraukia vis daugiau žmonių. Vien 2014 metais dėl abortų Lietuvoje negimė 5231 kūdikis.

Akcijos ambasadorė teigė, kad gyvybė – didžiausias stebuklas.

„Mūsų galėjo ir nebūti, o mes esame, dirbame, kuriame, mylime vien dėl to, kad mūsų tėvai leido mums gimti. Jeigu asmuo dėl vienokių ar kitokių priežasčių galvoja, kad gyvybės nutraukimas yra leistinas – jis yra suklaidintas, mąsto paviršutiniškai, trumparegiškai bei nesuvokia to veiksmo pasekmių“, – sakė D. Michelevičiūtė.

Pilietinės akcijos „Renkuosi gyvybę“ viena organizatorių Edita Gailiūtė viliasi, kad šiais metais renginiai vyks ne mažiau miestų nei praėjusiais metais, kai gyvybės liepsnelės buvo uždegtos apie trisdešimtyje miestų.

„Šių metų akcija susilaukia ypač didelio žmonių susidomėjimo. Vis daugiau iniciatyvių žmonių mums skambina ir nori organizuoti tokias akcijas savo mieste“, – kalbėjo E. Gailiūtė.

„Labai kviečiame visus ateiti ir sudalyvauti. Kaip ir sako mūsų ambasadorė, kartais sunku suvokti šių dalykų mąstą, todėl esu įsitikinusi, kad išvydę tūkstančius žvakučių, kur kiekviena simbolizuoja negimusį kūdikėlį, tikrai pagalvosite ir įvertinsite, kiek daug prarandame“, – tęsė E. Gailiūtė.

Daugiau apie akciją informacijos galima rasti internetiniame puslapyje www.gyvybe.lt

TAIP PAT SKAITYKITE