Krikščionių medicinos centras

Begalinis noras būti tobulu

Mėginimas atlikti kasdienybės darbus, ieškant gyvenime daugiau saviraiškos ir malonumų, yra pageidautina ir derama žmogaus savybė. Štai keletas patarimų, kaip tobulėti nepatenkant į perfekcionizmo spąstus:

*

Būkite realistas – nuleiskite kartelę. Užsibrėždamas tikslus ir uždavinius realiai įvertinkite, ką galite padaryti ir pasiekti. Nusistatykite trumpalaikius arba vidutinio laikotarpio uždavinius. Nieko bloga nusistatyti ambicingus uždavinius, jei numatomi aiškūs žingsniai jiems pasiekti bei įvertinami ištekliai ir galimybės.

*

Paskirstykite laiką. Kartais norėdami gerai atlikti darbą sugaištame valandų valandas. Mūsų netenkina galutinis rezultatas ir norėdami darbą patobulinti vis jį pertikriname. Ši peržiūra ir rūpestis dėl to, ką darome, yra priimtinas iki tam tikros ribos. Turime nusibrėžti tam tikras laiko ribas ir paskirstyti laiką pagal darbų svarbą ir pirmaeiliškumą. Tai nereiškia, kad viską turime daryti paskubomis („chaltūrinti”), tačiau turime suvokti, kada pasiekėme priimtiną rezultatą. Nuo šios ribos visas tobulinant sugaištas laikas tik nežymiai pagerins rezultatą.

*

Nenuvertinkite klaidų. Visi klystame įvairiose aplinkose ir situacijose: darbe, mokydamiesi, bendraudami su partneriu ir t. t. Nereikia bijoti nesėkmių. Užuot tragiškai ir neigiamai reagavus į nesėkmes, į savo klaidas reikėtų žiūrėti kaip į galimybę mokytis bei tobulėti. Kai pridega kiaušinienė, sužinome, koks turi būti laiko ir temperatūros santykis; jei neišlaikome egzamino, sužinome, ką turime geriau išmokti kitą kartą. Žmogaus asmenybė vertinama ne pagal tai, kiek klaidų padarė, o pagal tai, kaip jas ištaisė ir ko iš jų išmoko.

*

Pripažinkite savo trūkumus ir privalumus. Atsižvelgdami į citatą, kuria pradėjau šį straipsnį, negalime atskirti žmogaus silpnybių ir trūkumų nuo jo gabumų. Tiek viena, tiek kita yra mūsų asmenybės dalis ir dažnai visa tai būna reliatyvu (privalumai gali virsti trūkumais ir atvirkščiai.) Turime būti realistai ir pripažinti savo silpnybes. Tai – visa ko pagrindas. Kai nustatysite savo trūkumus, nesistenkite pasikeisti per naktį, darykite tai palengva. Likite ramus, būkite tolerantiškesnis ir ne toks reiklus ir kritiškas ne tik sau, bet ir aplinkiniams (auksinė taisyklė: prieš mėgindamas pakeisti kitą žmogų, pagalvokite apie save).

*

Priimkite kritiką. Atvirumas kritikai, kaip ir klaidos, kurias mes darome, yra ir natūralu, ir vertinga mokantis. Turime ramiai priimti bei toleruoti kritiką, atsižvelgti į pašnekovą ir ieškoti nesėkmės priežasčių tam, kad jas ištaisytumėme ir kitą kartą padarytumėme tai geriau.

*

Mėgaukitės tiek procesu, tiek rezultatais. Kelias tikslo link susideda iš kelių etapų. Tai, ko trokštame, pasiekiama ne per vieną dieną, nes galutiniam uždaviniui pasiekti reikalingas ne vienas žingsnis. Sugebėjimas kiekvieną padarytą žingsnį vertinti kaip tam tikrą atpildą, teikiantį tokį pat malonumą kaip ir galutinio tikslo pasiekimas, yra motyvacijos ir ryžtingumo išlaikymo bei nenusivylimo paslaptis. Turime išmokti vertinti šiuos mažus kasdienius laimėjimus, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo nereikšmingi, bet nepastebimai mums padeda tapti geresniais darbuotojais, draugais, antromis pusėmis ir, apskritai, geresniais žmonėmis.



TAIP PAT SKAITYKITE