REXSAN

Bando įrodyti, kad valgyti snarglius yra sveika

Vienas biochemikas iš Kanados mėgina įrodyti, kad valgyti savo snarglius iš tiesų yra sveika, rašo „The Canadian Press“.

Scottas Napperis plėtoja teoriją, kad nosies gleivių (kurios sulaiko mikrobus, kad šie nepatektų į mūsų organizmą) valgymas yra vienas iš būdų stiprinti organizmo imuninę sistemą.

Biochemikas ieško savanorių savo tyrimui. Visi mokslinio eksperimento dalyviai būtų suskirstyti į dvi grupes. Visiems į nosis būtų įšvirkšta tam tikrų mikrobų. Vieni dalyviai turėtų iš savo nosies išsikrapštyti snarglių ir tuoj pat juos suvalgyti, o kiti – ne.

Tyrimo metu bus akylai stebima abiejų grupių dalyvių organizmo reakcija į bakterijas.

„Manau, didžiausias iššūkis, kuris manęs laukia – surasti savanorių šiam eksperimentui. Ypač tų, kurie turėtų valgyti mikrobais užkrėstų snarglių“, – juokdamasis žurnalistams teigė mokslininkas.

S. Napperis su žmona augina dvi mažametes dukteris. Jo pasakojimu, žmona idėja leisti dukroms valgyti savo snarglius nebuvo sužavėta. „Mūsų nuomonės išsiskyrė. Mano žmona bando įdiegti dukroms, kad jos – mažos damos“, – šypsodamasis sakė biochemikas.

TAIP PAT SKAITYKITE