Nobel biocare

B. Obamos sveikatos reformą vadina stebuklu

Fidelis Castro, Kubos revoliucijos lyderis ir buvęs jos vadovas, pagyrė JAV prezidento Baracko Obamos vykdomą sveikatos apsaugos reformą.

Eiliniame straipsnyje iš ciklo „Apmąstymai”, kuris buvo publikuotas ketvirtadienį, F. Castro pavadino B. Obamos reformą stebuklu ir svarbiausiu jo prezidentavimo pasiekimu.

Kartu Kubos lyderis pažymėjo, kad JAV prireikė 234 metų nuo Nepriklausomybės deklaracijos priėmimo, kad būtų priimtas įstatymas, parūpinantis sveikatos apsaugos prieinamumą visiems šaliems gyventojams. Kubos valdžia, F. Castro teigimu, tokio rezultato pasiekė dar prieš 50 metų.

Tuo pat metu jis išsakė ir kritikos B. Obamos adresu. Jo teigimu, B. Obamos administracija ignoruoja klimato kaitos problemas, kurios taip pat kelia grėsmę žmonių sveikatai.

Be to, F. Castro pasmerkė Baltuosius Rūmus dėl sprendimo padidinti karinį kontingentą Afganistane ir „primesti visam pasauliui” kapitalistinę sistemą.

F. Castro Kubos prezidentu buvo daugiau kaip 30 metų, tačiau 2008 metais dėl pašlijusios sveikatos šias pareigas perdavė broliui Rauliui. Tačiau jis vis dar tebėra Kubos Komunistų partijos pirmasis sekretorius.

 LRT

TAIP PAT SKAITYKITE