Nobel biocare

Autopsija – be chirurginės intervencijos

Sukurta nauja autopsijos (skrodimo) technologija, kurią naudojant žmogaus mirties priežastį galima nustatyti be chirurginės intervencijos.

Šios technologijos esmė – skeneris ir paciento kakle padaromas nedidelis pjūvis. Teigiama, kad tokiu būdu mirties priežastį galima nustatyti 80 proc. tikslumu, praneša BBC. Įprastinio skrodimo metu atveriama kūno ertmė, kad būtų galima apžiūrėti vidaus organus. Įprastinė skrodimo procedūra gali tapti išbandymu mirusiojo šeimai, o kai kurios bendruomenės jai prieštarauja dėl religinių priežasčių.

Naująjį metodą kuria Lesterio universiteto mokslininkai. Atliekant procedūrą, kakle padaromas nedidelis pjūvis, o vainikinėmis arterijomis įleidžiamas kateteris. Tada įleidžiama oro, po to – baltos spalvos medžiagos. Tuomet kompiuteriniu tomografu ieškoma širdies ligų požymių.

Britų mokslininkų komanda, naudodama kompiuterinį tomografą, traumų, lūžių ir onkologinių susirgimų pėdsakų ieškojo be chirurginės intervencijos. Tačiau šį metodą dar reikia tobulinti, norint nuodugniai ištirti širdį. Ši technologija jau išbandyta su 33 mirusiaisiais.

Anot tyrimui vadovaujančios Saros Saunders (Sarah Saunders), norint nustatyti šios procedūros efektyvumą, bus atliekama daugiau tyrimų.

„Tai visai kitoks požiūris į skrodimą. Mums visų pirma reikia reikšmingų įrodymų, padėsiančių įtikinti kolegas patologus ir koronerius, kad skrodimas kompiuterinio tomografu gali pateikti tą pačią informaciją kaip ir įprastas skrodimas. Mums reikia įrodyti, kad ši technologija iš tiesų veikia” – kalbėjo mokslininkė.

Ši technologija – viena iš daugelio visame pasaulyje kuriamų įprastų skrodimų alternatyvų. Tačiau S. Saunders tvirtina, kad jos komandos pasiūlytas metodas yra greitesnis ir pigesnis nei kiti.

 


LRT

TAIP PAT SKAITYKITE