Rawpowders

Australė buvo atgaivinta praėjus 42 minutėms po konstatuotos klinikinės mirties

Australijoje moteris buvo sėkmingai atgaivinta praėjus 42 minutėms po konstatuotos klinikinės mirties, praneša agentūra AFP.

41 metų Vanessa Tanasio praėjusią savaitę dėl užsikimšusios arterijos sustojus širdžiai buvo atvežta į Melburno ligoninę. Netrukus po to konstatuota, kad ją ištiko klinikinė mirtis. Tačiau medikai nenorėjo nuleisti rankų ir tęsė širdies masažą. Jie naudojo aparatą „Lucas 2“. Tuo metu kardiologas Wally Ahmaris atvėrė visiškai užsikimšusią arteriją, kad vėl padarytų ją pralaidžią. Kai kraujo tekėjimas buvo atstatytas, moters širdis pradėjo normaliai plakti, pirmadienį pasakojo gydytojai.

„Tai tikras stebuklas“, – sakė kardiologas.

Ligoninės duomenimis, tai buvo pirmas kartas šalyje, kai po tokio ilgo „Lucas 2“ naudojimo pacientui pavyko grąžinti gyvybę. V. Tanasio tikino prieš šį incidentą niekada neturėjusi problemų dėl širdies.

„Aš atsimenu, kad buvau ant sofos, tada ant grindų ir kad buvau atvežta į ligoninę, – sakė dviejų vaikų motina. – Aš valandą laiko buvau negyva, o jau po savaitės taip puikiai jaučiuosi. Tai siurrealu“.

Pacientą klinikinė mirtis ištinka, kai jis nebekvėpuoja, ir sustoja kraujotaka.

TAIP PAT SKAITYKITE