Gudručio vaistinė

Aukštakulnių mėgėjos nė neįtaria, kaip kenkia savo sveikatai

Kaip rašo „The DailyMail“, tyrimas parodė, jog vos valandą pavaikščiojus su aukštakulniais, ima skaudėti kojas. O kas penkta moteris pajunta skausmą jau po 10 minučių.

Nustatyta, kad devynios iš 10-ies moterų susiduria su problemomis, 20 proc. drovisi apie jas kalbėti, rodo britų mokslininkų tyrimas.

Dar šiek tiek statistikos – trečdalis moterų nešiotų aukštakulnius, net jeigu jie būtų ne jų dydžio (priežastis – labai patiko bateliai). Tačiau ilgai nešiojant ne savo dydžio batus, gali išsivystyti artritas, nes užspaudžiami nervai, kenkiama audiniams ir sąnariams.

Tada reikės operacijos ar steroidų injekcijos. Taip pat įauga nagai, atsiranda nuospaudų. Kai pirštai stipriai suspausti, kaupiasi drėgmė ir atsiranda palankios sąlygos daugintis patogenams, be to, iškrypsta stuburas.

Nuo aukštakulnių taip pat sutrumpėja Achilo sausgyslė, o tada apsiavusios lygiapadžius moterys jaučia stiprų skausmą. Gydytojai jau seniai įtraukė į juodąjį sąrašą apavą su aukštesniais nei 5 cm kulnais.

Na, o kuo jaunesnė moteris, tuo aukštesni kulniukai. 20 proc. moterų nesikreipia į medikus, nes kojų problemos joms atrodo nereikšmingos. Vyrams dvigubai rečiau būna nuospaudų.

TAIP PAT SKAITYKITE