Prie didėjančio sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo prisideda ir galimybė už medicinines išlaidas mokėti dalimis.
Spalio 31 d., 2023. Dažnai manoma, kad lizingo paslauga yra naudojamasi tik įsigyjant „tradicinius“ pirkinius, pavyzdžiui, buitinę techniką ar automobilį. Tačiau ekspertai pastebi Lietuvoje augant susidomėjimą ir medicinos paslaugų finansavimu.
Lankstesnis atsiskaitymas neatidėliojant gydymo
Infliacija bei kylančios palūkanų normos gerokai sumažino vartotojų perkamąją galią, tad sumažėjo ir suma, kurią gyventojai gali skirti valstybės nekompensuojamoms, privačioms sveikatos priežiūros paslaugoms. Pastarųjų metų apklausos rodo, kad net 60 proc. lietuvių odontologijos paslaugos tapo finansine našta. „Northway“ medicinos centrų atstovo teigimu, Lietuvoje pacientai yra vis dar įpratę atidėti medicinines paslaugas, kol sutaupys joms apmokėti reikiamą sumą. Deja, gydymo atidėjimas gali ne tik turėti skaudžių pasekmių sveikatai, bet ir gerokai labiau patuštinti piniginę ateityje.
„Norėdami paskatinti pacientus neatidėti sveikatai svarbių medicininių paslaugų, nusprendėme pasiūlyti galimybę už planuotas ir neplanuotas medicinines išlaidas sumokėti dalimis. Pastebime, kad dažniausiai taip finansuojamos paslaugos yra odontologija, estetinė chirurgija bei profilaktiniai sveikatos tyrimai“, – teigė „Northway“ atstovas.
Odontologijos klinikos „Skaitimeninės šypsenos“ vadovas Denas Danyla taip pat sako pastebėjęs augantį pacientų susidomėjimą medicinos lizingu. Jo teigimu, dabar apie 20% klinikos pacientų pasirenka finansavimo paslaugas, dažniausiai – didelės apimties kompleksiniams gydymo planams (nuo 4000 Eur) įgyvendinti. Tai neretai būna ne tik pirmo būtinumo paslaugos, kaip implantacija, protezavimas ar pilna burnos reabilitacija, bet ir dantų tiesinimas.
„Pastebime, kad pacientams yra svarbu ne tik turėti sveikus, funkcijas atliekančius dantis, bet ir estetišką šypseną. Taip pat matome, kad pacientai labai vertina galimybę neatidėlioti gydymo bei rezultatus gauti greičiau. Dalis pacientų jaučiasi finansiškai saugiau mokėdami dalimis, ne atiduodami santaupas“, – sakė klinikos vadovas.
Sveikatos priežiūros paslaugų finansavimas auga
Patogumas, galimybė neatidėlioti gydymo ir finansinio saugumo pojūtis yra pagrindiniai veiksniai, skatinantys augantį susidomėjimą medicinos lizingu. „Inbank“ duomenimis, pernai pasirašyta net 89% daugiau sutarčių medicinos paslaugoms finansuoti nei 2021 m. Šiemet iki birželio mėnesio pasirašytų sutarčių skaičius yra 35% didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.
„Įdomu, kad ši tendencija yra sezoniška. Vasarą finansavimo apimtys yra mažesnės, tuo tarpu šaltuoju laikotarpiu skaičiai išauga. Greičiausiai, tam didžiausią įtaką turi aktyvesnis atostogų laikotarpis“, – mano „Inbank“ Lietuvos filialo vadovas Vaidotas Rimeikis.
Pastebimas ir kitas sveikatos priežiūros paslaugų finansavimo ypatumas. Moterys, dažniau nei vyrai, yra linkusios mokėti už medicinos paslaugas dalimis. „Inbank“ duomenimis, nuo 2021 m. pradžios iš visų pasirašusių medicinos lizingo sutartis, 76% buvo moterys, sulaukusios vidutiniškai 47 m. amžiaus.
„Nors pasiskirstymas tarp lyčių išlieka stabilus, tačiau tiek vyrų, tiek moterų segmente matomas augantis susidomėjimas finansavimo paslaugomis. Manome, jog sveikatos priežiūros paslaugų populiarumas kryptingai didės, kadangi gerėjanti gyvenimo kokybė bei augančios pajamos palengvina paslaugų prieinamumą. Prie paslaugų populiarėjimo prisideda ir galimybė pasirinkti patrauklias finansavimo galimybes“, – teigė „Inbank“