Nobel biocare

Asmens higieną propaguojantis projektas „Bakterijų tramdytojai“

Rankos, bene, judriausia kūno dalis. Jomis dirbame įvairius darbus, išreiškiame emocijas gestais, bendraujam su mus supančiu pasauliu. Iki šiol rankų higiena yra viena iš pagrindinių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir visus šalia esančius nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu. Nors rankų higiena yra elementarus ir savaime suprantamas dalykas, deja, daugelio yra neįvertinamas ir pamirštamas higienos elementas. Todėl Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su vaikiško muilo „Tindi“ gamintoju AB „NAUJOJI RINGUVA“, nuo š. m. gegužės 5 d. startuoja su rankų higieną propaguojančiu projektu „Bakterijų tramdytojai“.

Projekto pobūdis:
Projektu siekiama skatinti darželių auklėtinius rūpintis savo asmens higiena bei formuoti tinkamus rankų plovimo įgūdžius. Vilniaus miesto ugdymo įstaigų auklėtiniai, kaip tiesioginiai proceso dalyviai, bus įtraukti į taisyklingų higienos nuostatų formavimo veiklas.
Projekto tikslas:
Formuoti teisingas nuostatas apie rankų higieną, skatinti vaikus rūpintis savo sveikata bei nuolat vadovautis elementariomis higienos taisyklėmis.
Projekto veiklos:
• Konkursas „Kur buvo ir ką veikė Tavo rankos”.
• Masinė rankų plovimo akcija „Bakterijų tramdytojai“- skirta paminėti Pasaulinę rankų higienos dieną.
• Paskaitos vaikams apie asmens higieną.
• Finalinis renginys „Bakterijų tramdytojų dirbtuvės“. Finalinis renginys numatomas 2013 m. spalio antrąją savaitę.
STARTUOJAME!
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras yra įsitikinęs, kad žinios perduotos per įdomius žaidimus ir užsiėmimus, ilgai išliks vaikų atmintyje. Norėdami teigiamai motyvuoti auklėtojus ir jaunimą, siūlome konkursą „Kur buvo ir ką veikė Tavo rankos”. Konkursas skirtas paminėti Pasaulinę rankų higienos dieną, kuri kasmet minima gegužės 5 d.
Ką daryti, kad laimėtumėte?
1. Iki balandžio 25 d. užsiregistruoti el. paštu: viktorija.sadiul@vvsb.lt. Registracijos forma prisegta.
2. Sukurti reportažą, pasaką, istoriją, vinjetę pasirinkta technika (foto, vaizdo, meno ar kt.), kuri vaizduotų situacijas, kur ir kaip rankos kontaktuoja su bakterijomis, kur bakterijos gali slėptis ir t. t.
3. Sukurtą ir įrašytą į laikmeną darbą atsiųsti iki gegužės 15 d. į Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro būstinę adresu Antakalnio g. 17 arba atsiųskite nuorodą „Yuotube.com“ tinklalapyje el. paštu: viktorija.sadiul@vvsb.lt.
4. Mūsų komisija išrinks tris įdomiausius darbus, kurie bus apdovanoti patraukliais prizais.
5. 1-3 vietos laimėtojus aplankys „Tindi“ muiliuko technologijų ir kokybės skyriaus vadovė, ji parodys ir paaiškins vaikams, kaip gaminamas muilas, kodėl jis putoja, bei daug kitos naudingos informacijos, kurią turėtų žinoti „Bakterijų tramdytojai“.
Visi užsiregistravę dalyviai galės ne tik sudalyvauti konkurse, bet ir gegužės 6 d. savo darželyje smagiai paminėti rankų higienos dieną. Su mūsų rėmėju AB „NAUJOJI RINGUVA“ gaminamu vaikišku muilu „TINDI“ tapsite tikrais „Bakterijų tramdytojais“.
Visi užsiregistravę darželiai gaus švarių rankų komplektą:
• Muiliukus „TINDI“, kurie pagaminti iš švelnių medžiagų, kad nedirgintų odelės, yra švelnūs bei malonaus kvapo.
• Linksmus rankų higienos plakatus.
Su šiomis puikiomis priemonėmis savo darželyje suruošite smagią masinę rankų plovimo akciją.
Priemones bus galima atsiimti Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biure adresu Antakalnio g. 17, Vilnius, nuo balandžio 29 d.
Bet tai dar ne viskas!

15 darželių, kurie pateiks įdomiausius darbus, aplankys Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistas, kuris Jūsų auklėtiniams ves aktyvias pamokėles apie rankų higieną. Paskaitos vyks nuo 2013-05-20 iki 2013-07-15. Atrinkti darželiai bus paskelbti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro puslapyje www.vvsb.lt. Su atstovais bus susisiekta asmeniškai.

TAIP PAT SKAITYKITE