Ditel

Ar sumuštinis į mokyklą – visada blogis?

7 iš 10 tėvų vaikams į mokyklą priešpiečiams įdeda sumuštinių. Ar tai savaime yra blogai? Mitybos specialistė Raminta Bogušienė sako, kad sumuštiniai nėra blogas pasirinkimas tuo atveju, jei atidžiai galvojama, kokius produktus pasirinkti, kad tai taptų sveiku užkandžiu. Visgi dažnai to nėra paisoma.
„Gaminant sumuštinius priešpiečiams yra rizikos, kad ne visada bus užtikrintas reikiamas naudingų medžiagų kiekis vaiko organizmui. Įprasti sumuštiniai – batonas, sviestas ir sūris ar mėsos gaminiai – neturėtų būti daromi priešpiečiams“, – sako R. Bogušienė, komentuodama vaikų priešpiečių situaciją Lietuvoje.
„Žinoma, sumuštinis nelygu sumuštiniui – jis gali būti ir naudingas sveikatai, jei duona bus su daug skaidulinių medžiagų, mažiau pridėtinio cukraus ir druskos, su šviežiomis daržovėmis, žalumynais, ankštinių kultūrų ar avokado užtepėlėmis. Puikus pasirinkimas yra ir grūdų ar daržovių paplotėliai, praturtinti maltais riešutais, sėklomis ar kitomis vertingomis maistinėmis medžiagomis – tokie sumuštiniai tikrai bus naudingi vaikams“, – sako mitybos ekspertė.
„Lidl Lietuva“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa parodė, kad dauguma tėvų – net 73 proc. – priešpiečiams ruošia sumuštinius. Kiti tėvai įdeda javainių batonėlį (29 proc.) arba pieno produktų – tokių kaip varškės sūreliai, jogurtas ir varškė (28 proc.). Tik ketvirtadalis tėvų (25 proc.) pasirūpina, jog vaikai suvalgytų vaisių ir daržovių. Toliau rikiuojasi saldainiai ar sausainiai (21 proc.), vandens buteliukas (15 proc.), sultys (13 proc.) ir žuvis arba mėsa (7 proc.).
Net 45 proc. respondentų į priešpiečių dėžutę įdeda tai, ko nori jų vaikas – pagrindinis kriterijus, ruošiant priešpiečius, yra vaiko noras valgyti mėgstamus produktus.
Priešpiečius mokyklinukams ruošia tik 32 proc. Lietuvos tėvų – 14 proc. tai daro kasdien, o 18 proc. – kelis kartus per savaitę.
„Ypač vaikams svarbus reguliarumas, nes tai – augantis organizmas, kuriam nuolat reikia energijos. Valgymas ne rečiau kaip kas tris valandas neleidžia peralkti, palaiko normalų cukraus lygį kraujyje. Valgant reguliariai, įvairų ir subalansuotą maistą vaiko organizmas bus nuolat energingas ir sveikas, o tas padės susikoncentruoti dienos metu, siekti geresnių rezultatų ne tik mokantis, bet jėgų užteks ir sporto užsiėmimams“, – teigia R. Bogušienė.
Siekiant gerinti situaciją šalyje, vien per rugsėjo mėnesį visose „Lidl Lietuva“ parduotuvėse bus išdalinta 150 tūkstančių kulinarinių knygelių su sveikos mitybos principais  ir subalansuotais priešpiečių receptais. Kulinarinė knygelė „Skonių aikštelė“ parengta „Lidl Lietuva“ drauge su „Virtuvės mitų griovėjais“ ir Alfu Ivanausku.
Lietuvos gyventojų vaikų priešpiečių tyrimą liepos 19-26 dienomis atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Klausimai pateikti tik mokyklinio amžiaus vaikų turintiems 315-ai respondentų.
Apie „Lidl“
„Schwarz“ įmonių grupė, kuriai priklauso „Lidl“ parduotuvės, yra viena iš pirmaujančių mažmeninės prekybos maisto produktais įmonių Vokietijoje ir Europoje. Šiuo metu „Lidl“ veikia 29-iose šalyse. Tinklo parduotuvės veikia 27-iose šalyse. Serbijoje ir JAV „Lidl“ atstovauja vietiniai darbuotojai. Europoje „Lidl“ valdo per 10 000 parduotuvių tinklą ir daugiau kaip 140 prekių paskirstymo centrų. „Schwarz“ įmonių grupės darbuotojų skaičius per 2015 finansinius metus, lyginant su praėjusiais, išaugo  7,14 proc. ir šiuo metu siekia apie 375 000. Prekybos tinklas „Lidl“ iš viso turi daugiau kaip 200 000 darbuotojų. „Schwarz“ įmonių grupės apyvarta 2015 finansiniais metais, lyginant su ankstesniais, išaugo 8 proc. ir pasiekė 85,7 mlrd. eurų. Nurodytu laikotarpiu įmonių grupė investicijoms skyrė 5,2 mlrd. eurų.„Lidl“ prekybos tinklo apyvarta 2015 finansiniais metais pasiekė 64,6 mlrd. eurų.

Agnė Dalia Gaižauskienė
UAB „Lidl Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovė
Tel. +370 5250 3012, mob. tel. +370 698 23789
agne.gaizauskiene@lidl.lt

TAIP PAT SKAITYKITE