Sebamed

Anglų medikų atstumta lietuvė mirė tėvynėje

Savaitę ištvėrusi košmaru virtusį Londono medikų gydymą 37 metų Aušra Žilevičienė ieškoti pagalbos parskubėjo į Lietuvą.

Bet atlikę operaciją Panevėžio medikai jau nebegalėjo išgydyti užleistos ligos. Dviejų dukterų motina mirė.

Prieš kelias dienas žmoną Panevėžyje palaidojęs Vygandas Žilevičius išskrido į Londoną, kur gyvena jau šešerius metus. Čia jis pasiryžęs samdytis advokatą ir teistis su Londono ligonine „Queen’s Hospital”.

„Pirmiausia aš sieksiu, kad būtų nubausti tie trys medikai, kurie atsisakė suteikti pagalbą sunkiai sergančiai ir baisius skausmus kenčiančiai mano žmonai. Nežinau, kaip jie galės pasiaiškinti be motinos likusioms dviem mano nepilnametėms dukterims”, – kalbėjo žmonos netekęs 37 metų vyras.

V. Žilevičius tvirtino, kad žmona buvo apsidraudusi ir turėjo teisę gauti deramą Anglijos medikų pagalbą.

Londone su vyru ir dviem dukterimis gyvenusi A. Žilevičienė blogai pasijuto vasario 13-ąją.

Moteriai pakilo temperatūra, ją krėtė drebulys, smarkiai skaudėjo kairįjį šoną.

Į lietuvių namus iškviesta greitosios medicinos pagalbos brigada A. Žilevičienę nuvežė į artimiausią ligoninę. Atlikę tyrimus ir nustatę šlapimo takų infekciją, medikai ligonei paskyrė antibiotikų.

Po keturių valandų, praleistų ligoninės priimamajame, V. Žilevičius savo žmoną parsivežė į namus.

Moteris gėrė nurodytus vaistus, tačiau skausmai ne tik nesiliovė, bet kasdien stiprėjo. Sunerimusi A. Žilevičienė vasario 18 dieną dar kartą kreipėsi į tą pačią ligoninę.

Priimamajame budintys medikai net nepažvelgė į kenčiančią moterį.

Kompiuteryje atsivertę jos ligos istoriją jie pareiškė, kad liga diagnozuota teisingai, todėl reikia toliau gerti specialistų paskirtus vaistus.

„Mūsų gydytojai nustatydami diagnozę neklysta. Jeigu skauda, gerkite skausmą malšinančius vaistus”, – maloniai paaiškino tamsiaodis ligoninės darbuotojas.

Jis dar nusistebėjo, kodėl ligonė atvyko nesuvartojusi visų dviem savaitėms paskirtų antibiotikų.

Motiną palydėjusi septyniolikmetė duktė verkdama maldavo, kad dar kartą būtų atlikti tyrimai. Tačiau jų abiejų buvo paprašyta pasitraukti nuo langelio.

A. Žilevičienė kentė tokį skausmą, kad nebegalėjo paeiti. Medikai pasiūlė ligonę pasodinti į vežimėlį ir nusivežti iki šeimos automobilio.

Į ligoninę nepriimtos moters savijauta namuose toliau prastėjo. Jai smarkiai išsipūtė pilvas.

Tą patį vakarą V. Žilevičius užsakė lėktuvo bilietus į Lietuvą. Vasario 19 dieną A. Žilevičienė su vyresniąja dukterimi išskrido į gimtinę.

Jaunesnioji dvylikametė pasiliko su tėvu Anglijoje.

„Vilniaus oro uoste Aušrą pasitikome šeštadienio naktį. Tik pamačiusi ją supratau, kad situacija yra grėsminga. Visada linksma ir energinga Aušra buvo išblyškusi, sunkiai galėjo eiti. Ją nuolat pykino”, – prisiminė A. Žilevičienės brolio žmona panevėžietė Janina Leonauskienė.

Ligonė nusprendė į Panevėžio medikus kreiptis iš ryto. Po kelionės ji norėjo apsiprausti, pasiruošti.

„Tegul daro su manimi ką tik nori, kad tik greičiau pasveikčiau”, – kartojo A. Žilevičienė.

Vasario 20-osios, šeštadienio, rytą Panevėžio apskrities ligoninės priėmimo skyriuje ligonę ištyrę gydytojai puolė klausinėti, kodėl ji tiktai dabar kreipėsi pagalbos. A. Žilevičienė paaiškino, kad ją iki šiol gydė Anglijos medikai.

Netrukus moteris buvo paguldyta į Panevėžio ligoninės urologijos skyriaus palatą. Apie 16 valandą ligonės būklė pablogėjo. A. Žilevičienė buvo perkelta į reanimacijos skyrių.

Dar po kelių valandų į ligoninę iškviesti specialistai ligonę operavo.

„Po operacijos gydytojas pasakė, kad Aušros būklė sudėtinga. Jai buvo supūliavęs pilvas. Chirurgai išvalė daugiau nei litrą pūlių. Jie sakė, kad ligonė kentėjo skausmus, nes buvo pradėjusi gyva pūti”, – pasakojo mirusios moters artimieji.

Panevėžyje ligone besirūpinantys giminės paskambino į Londoną ir iškvietė V. Žilevičių. Vyras su jaunėle dukterimi Panevėžyje buvo sekmadienį, praėjus valandai po vidurdienio. Tačiau apie 14 valandą ligonė mirė.

Į A. Žilevičienės laidotuves iš Anglijos atskridusios jos giminaitės ir draugės Lietuvoje puolė tikrintis sveikatos. Net dvylika jų Panevėžyje išsityrė echoskopu.

Šešerius metus Londone gyvenanti Žilevičių šeima neseniai buvo nusipirkusi namą. Jame sutuoktiniai gegužės mėnesį tikėjosi atšvęsti savo bendro gyvenimo dvidešimtmetį.

A. Žilevičienė naujame būste spėjo pagyventi vos dvi savaites. Jos vyras Anglijoje turi statybų verslą. Jis dirba kartu su dar keturiais savo broliais, kurie irgi įsikūrė Londone.

„Mano šeima, giminės ir draugai įleido šaknis Anglijoje. Čia mums patinka viskas, išskyrus britų medicinos sistemą. Žinau ir daugiau atvejų, kai dėl atsainaus medikų požiūrio nukentėjo lietuviai.

Daugelis sveikatą ar artimuosius praradusių tautiečių nuleidžia rankas. Tačiau aš elgsiuosi kitaip – tikrai pajėgsiu sumokėti advokatui ir teisme ieškosiu teisybės”, – kalbėjo našlys likęs V. Žilevičius.

 LRT

TAIP PAT SKAITYKITE