Kodėl dažnai moterys žiniasklaidoje pateikiamos iškreiptai? Kodėl moterys pirmiausiai yra moterys ir tik po to profesionalės?
Atsakymas paprastas: seksizmas, dvigubi standartai, matuojant vyro ir moters vertę, vis dar egzistuoja.
ispanų sociologė I.Alberdi teigia: „Seksizmas pastato moteris į žemesnę poziciją. Kuo moterys kompetentingesnės politikoje, versle, tuo dažniau pabrėžiamas jų silpnumas, pažeminant ir mažiau vertinant jas.”
Net dabar, XXI a., autoritetas ir valdžia yra siejami su maskulinizmo stereotipu. Faktai, kai į moterį kreipiamasi vardu ar minima jos išvaizda – tai du to simptomai. ,,Moterys politikės kruopščiai ištyrinėjamos, priešingai nei vyrai. Niekas nekalba, kaip vyras apsirengęs ar kokia jo šukuosena, ” teigia Fernandez de la Vega. Dažnai moterų politikių klausiama, ar jos ištekėjusios, ar ketina būti motinomis ir t.t. ,,Kodėl jie klausia tokių dalykų? Vyrų tokių dalykų neklausia, ” – piktinasi Susana Camarero.
Socialistė Karmen Hermosin teigia, kad ,,seksizmas yra giliai įsišaknijęs žmonių sąmonėje. Laikai keičiasi, kai kurie žmonės – taip pat, bet kai kurie – ne.”
„Net tam tikri būdvardžiai vartojami skirtingai, apibūdinant vyrus ir moteris. Pavyzdžiui, žodis ,,ambicinga” turi menkinantį poveikį, kai taikomas moteriai,”- teigia Susana Camarero.