Sebamed

Alytaus rajone pradėta tikriausiai ilgiausia draugystės apyrankė

Kovo 2 d. Alytaus rajono Ūdrijos pagrindinė mokykla šurmuliavo. Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuras šioje mokykloje pradėjo kovo mėnesio akciją „Draugai lyg tylūs angelai…”. Sveikatos specialistai mano, kad nebūtina kalbėti tiesiogiai apie patyčias. Puikus būdas skatinti vaikus bendrauti ir puoselėti draugystę, nepamirštant „atstumtųjų” – tai draugystės dienos šventimas, kurios metu labiau kalbama apie tai,  ką mes visi turime daryti, o ne,  kaip neturime elgtis.
SKIRTINGOS VEIKLOS
Nuo pat ryto mokykloje atsidarė keturi, taip vadinami kambariai, kuriuose siūlomos skirtingos veiklos ir užsiėmimai. Tai kino salė, kurioje mažieji stebėjo ir analizavo gyvenimiškas situacijas animacinių filmukų peržiūroje, tai ir draugystės kambarys, kuriame mokinių komandos puoselėjo draugiškus santykius, atlikdami įvairias praktikas ( „japoniškas žodelis „NE”, komplimentų varžytuvės ir kt.). Daug dėmesio sulaukė žaidimų kambarys, kuriame vaikai buvo kviečiami savo draugystę išbandyti įvairių fizinių pratimų pagalba. Tai pratimai poroje ir grupėse, kurių metu didelis dėmesys skiriamas pasitikėjimui savo porininku ir pagalbai grupėje. „Skulptoriaus dirbtuvėse” visos klasės „lipdė” skulptūras draugystei iš savo kūnų. Vyresniųjų klasių mokiniai buvo pakviesti į „seimo posėdžių salę”, kurioje pasiskirstę į valdančiuosius ir opoziciją, svarstė ir priėmė mokyklos patyčių sprendimo strategiją.
DRAUGYSTĖS JUOSTA

Vienas svarbiausių įvykių – šios dienos atributo – ilgiausios Alytaus rajono draugystės juostos – pynimo pradžia. Jau renginio pradžioje vaikai buvo supažindinti su sena iš Pietų Amerikos atėjusia tradicija – savo draugui surišti draugystės apyrankę, kuri nešiojama iki susidėvi ir gali padėti norų išsipildyme. Biuro darbuotojos parodė apyrankės rišimo būdus. Buvo mokinukų, kurie tą dieną surišo ir padovanojo net po keletą apyrankių. Jau dienos pradžioje vyriausiems mokiniams – dešimtokams  buvo patikėta rimta užduotis – pradėti rišti bendrą ir ilgiausią Alytaus rajono draugystės apyrankę, kurią riš visos rajono mokyklos. Sveikatos biuro darbuotojai buvo abstulbinti rezultato. Ūdrijos mokykla sugebėjo surišti 7 metrus draugystės apyrankės. Nuostaba tęsiasi, nes kitą dieną tokia pati šventė laukė ir Verebiejų pagrindinės mokyklos. Šios mokyklos mokiniai per tą patį laiką sugebėjo surišti 12 metrų draugystės apyrankės. Biuro darbuotojai juokauja, kad kai bus lankomasi penkioliktoje rajono mokykloje jau prireiks specialaus transporto apyrankei nuvežti.
PUOSELĖKIME DRAUGYSTĘ

Patyčių ir smurto problema aktuali visoje Lietuvoje. Būtų labai paprasta, jeigu patyčios pasiduotų tradiciniam gydymui – medikamentiniam ar operaciniam. Deja. Mažinant patyčių mąstą, reikia daug ir visų pastangų: mokyklos, mokinių ir tėvų. Visų. Vienybė ir draugystės dvasia galėtų būti bent mažu žingsneliu į priekį. Diena „Draugai lyg tylūs angelai…” – tai nedidelis Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro bandymas prisiliesti prie šios problemos, bandymas parodyti, kad draugų, palaikymo reikia visiems, skatinimas ištiesti ranką kiekvienam, kuris šalia neturi draugo peties.
Kad dienos dvasia išliktų – padės nedidelės dovanėlės… Visą dieną mokytojai darė, piešė, meistravo skirtukus į knygas ant kurių užrašė gražius ir prasmingus žodžius bei palinkėjimus apie draugystę. Šie mokytojų su užsidegimu daryti skirtukai rado vietą visų mokinių knygose.
Daugiau informacijos:
Dalia Kitavičienė
Alytaus rajono savivaldybės
Visuomenės sveikatos biuro direktorė


Sveikatos ministerija

TAIP PAT SKAITYKITE