Gudručio vaistinė

Aktyvioms jaunoms moterims irgi būtinas kalcis ir vitaminas D

Kalcio ir vitamino D papildų būtini ne tik vyresnio amžiaus moterims jų kaulams stiprinti, tačiau šiuos papildus reikia vartoti ir jaunoms, aktyvioms moterims, kad jos sumažintų stresinių lūžių riziką.
Ištyrus daugiau nei 5200 moterų, priimtų į tarnybą JAV kariniame laivyne, nustatyta, kad kalcio ir vitamino D nevartojusioms moterims tikimybė patirti stresinį lūžį buvo maždaug 25 procentais didesnė nei moterų, kurios šiuos papildus vartojo.
„Dažniausiai stresinis lūžis patiriamas, kai žmogus padidina treniruočių krūvį – kai išjudate nuo nieko neveikimo iki didelio aktyvumo. Pernelyg daug, pernelyg greitai – ir kaulai to neatlaiko”, sako dr. Sabrina Strickland, Niujorko specialiosios chirurgijos ligoninės chirurgė ortopedė, kuri specializuojasi sporto medicinoje.
„Prieš pradėdami reguliariai mankštintis, imkite vartoti kalcį ir vitaminą D, kad sumažintumėte stresinio lūžio tikimybę”, pataria ji.
Stresinis lūžis ištinka, kai raumenys pavargsta, nebegali tinkamai sušvelninti apkrovų ir visas krūvis pereina kaulams. Ilgainiui tokiuose kauluose gali atsirasti mažyčių įskilimų. Amerikos ortopedijos chirurgų akademijos duomenimis, daugiau nei pusė stresinių lūžių tenka apatinei kojos daliai.
Moterys stresinį lūžį patiria dažniau, ypač tos, kurios užsiima tik viena sporto šaka, pavyzdžiui, bėgimu, tenisu, gimnastika ar krepšiniu.
„Stresinius lūžius patiria tie žmonės, kurie visą laiką atlieka tuos pačius veiksmus”, sako chirurgas ortopedas dr. Elton Strauss iš Niujorko Mount Sinai medicinos mokyklos.
Laivyno naujokų tyrime 17-23 metų amžiaus moterys aštuonias savaites buvo mokamos pradinio parengimo kursuose. Jas paskirsčius į dvi grupes, vienai jų kasdien buvo duodama 2000 miligramų kalcio ir 800 tarptautiniai vienetai vitamino D, o kitai – placebo.
Stresinį lūžį patyrė daugiau nei 300 tiriamųjų, įskaitant maždaug 170 tų, kurios gavo placebo. Vadinasi, placebo gavusios moterys stresinį lūžį patyrė maždaug 25 procentais dažniau nei gavusios kalcio ir vitamino D.
Tyrimo rezultatai buvo pristatyti Ortopedinių tyrimų draugijos susirinkime, praneša „HealthDay News”.
„Visoms savo pacientėms moterims aš rekomenduoju kasdien suvartoti 1200-1500 miligramų kalcio citrato ir 800 tarptautinių vienetų vitamino D3”, sako dr. E. Strickland.
Jis taip pat pataria, kad aktyviai sportuojantieji turėtų kaitalioti užsiėmimo rūšį, pavyzdžiui, bėgikai turėtų pakilnoti svorius.
Specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad ėmę aktyviau sportuoti asmenys turi pakankamai išsimiegoti ir pasirūpinti, kad su maistu gautų pakankamai proteino.


Savigydos pramonės asociacija

TAIP PAT SKAITYKITE