REXSAN

9 priežastys, kodėl vyrai veda

Kai saldžiai rožinis santykių periodas artėja į pabaigą, vyrų smegenys pamažu „sugrįžta į savo vietą”. Jis pradeda suprasti, kad ant romantiškumo bangos ilgai neišsilaikysi ir reikia priimti kažkokį sprendimą. 

Arba nutraukti santykius, arba pereiti į kitą etapą. 

Būna, kad ir pats nepajunta, kaip vėl, eilinį kartą ateidamas pas savo mylimą moterį, atneša ne tik gėlių, bet netyčia pasiima ir dantų šepetėlį, tris poras kojinių ir dar kelias smulkmenas. Taip prasideda gyvenimas susidėjus. Ir viskas būna gerai. Net labai gerai. Problema tik ta, kad vyrą tokia situacija visada tenkina, o moters – ne. Todėl jis nuoširdžiai nesupranta, kad kažką turėtų keisti. „Juk mums ir taip gerai, brangioji …” Tai vis dėlto kaip atsitinka, kad santykiai baigiasi vedybomis?

1. Moterims labai svarbu, kad ilgainiui santykiai būtų oficialiai įforminti. O priežasčių daug. Labiausiai paplitusios – noras susilaukti vaikų santuokoje bei giminių ir pažįstamų spaudimas. Moteris taip pat pradeda spausti ir  vyrą, kuris sutinka arba ne. Tačiau net ir sėkmingai sukūrus šeimą, vyrų nepalieka pojūtis, kad jie tiesiog išpildė savo išrinktosios norą. Tyrimo rezultatas – 52 proc. apklaustųjų visiškai nuoširdžiai įsitikinę, kad vedė dėl to, kad taip norėjo būsima žmona. 

2. Vienas žinomas psichologas net parašė patarimų knygą moterims” „Ką daryti, kad vyrus vestų per devynis mėnesius”. Kodėl būtent devynis? Mat kiekvieno vyro širdies gilumoje  glūdi toks dalykas, kaip atsakomybė ir pareigas. Todėl, jei mylimoji praneša apie savo nėštumą, padoriam vyrui tai paprastai tampa lemiamu sprendimu. Sociologinė apklausa parodė, kad 27 proc. stipriosios lyties atstovų vedė dėl to, kad jų nuotaka laukėsi kūdikio. 

3. Daug vyrų, ypač tie, kurie pakankamai ilgai gyveno kartu su savo tėvais, labai vertina laisvę. Tiksliau, tai, ką jie laiko laisve. Tarkim, 28-35 metų vyrui labai malonu jausti, kad nereikia ieškoti rakto, o pakanka vien paskambinti į duris ir tau atidarys… Nepaisant to, 35 proc. vyrų laiko vienatvės pojūtį pakankamu rodikliu kurti šeimą. 

4. Maždaug kas ketvirtas vyras galvoja, kad vesti reikia todėl, kad taip elgėsi jo tėvai ir tėvų tėvai. Ir apskritai, taip elgiasi visi. Be to, vedę žmonės turi nusistovėjusius principus, įsitikinimus ir saugo šeimos vertybes. 

5. Kažkuriuo momentu bet kurio vyro santykiuose būtinas štilis. Geriausia šio žodžio prasme. Nei vieno žingsnio į „kairę”, visa energija – darbe. O šeimoje jis nori gauti palaikymą, atramą ir supratimą. Būtent dėl to jis ir mato prasmę vesti. 

6. Įdomu, kiek būtų praėję dienų po vestuvių, kad išsiskirtų Romeo ir Julieta. Jaunuoliai labai dažnai užsikrauna ant savo trapių ir gležnų pečių santuokos naštą tuo metu, kai viską aplink mato rožinėmis spalvomis. Tuo metu jiems atrodo, kad spaudas pase – tai papildomas amžinos meilės įrodymas, kurios nebuvo visoje žmonijos istorijoje. Suprantama, po kelių vedybos mėnesių prasideda visai kita istorija. 

7. Ne tik moterys išteka dėl pinigų. Tarp vyrų taip pat sutinkami sutvėrimai, kuriuos labiau domina moterų sąskaitos banke arba palikimas nei ji pati. 

8. Dar viena iš svarbių priežasčių vyrams kurti šeimą gali būti ta, kad jie, pavyzdžiui, bijo aplinkinių neigiamos nuomonės, baimė negauti norimų pareigų ar posto. (Žinia, vedę vyrai laikomi labiau atsakingais ir vertais paaukštinimo). Mamos keliasdešimto telefono skambučio, kur ji vis primena, kad norėtų vaikaičių. Galų gale senatvės baimė, kad nebus kam paduoti vandens. 

9. Nors ir paskutinė sąraše, tačiau pagal svarbuma, tai – pagrindinė priežastis – meilė. Jei ta priežastis stimuliuoja vyrą susituokti – moteriai labai pasisekė. Tai – nuostabu.Таčiau kodėl vyrai vis dėlto ne taip ir dažnai siūlo ranką ir širdį būtent dėl tos priežasties? Jie tiesiog bijo staigių permainų, kad „nebegalės kontroliuoti situacijos”. Skirtingai nei moterys, kurios paprastai atvirai kalba apie savo jausmus, daugumai vyrų sunku atsiverti. Kartais net labai artimiems žmonėms. Jei netikite, pamėginkite paklausti vyro: „apie ką tu dabar galvoji?” Atsakymų spektras – nuo tylėjimo ir formalaus atsakymo iki blogai slepiamos panikos.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE