Gudručio vaistinė

780 mln. žmonių pasaulyje neturi švaraus geriamojo vandens

Daugiau kaip 780 mln. žmonių pasaulyje neturi švaraus geriamojo vandens. 2,5 mlrd. Žemės gyventojų neturi tualeto. Tai primena Jungtinės Tautos kovo 22-ąją minimos Pasaulinės vandens dienos proga.

Specialaus tarptautinio Jungtinių Tautų pagalbos vaikams fondo (UNICEF) duomenimis, dėl viduriavimo ligų, kurias beveik visuomet sukelia nešvarus geriamasis vanduo, prasta higiena ir sanitarinių mazgų trūkumas, kasdien miršta 2 000 jaunesnių nei 5 metų vaikų.

„99 proc. šių išvengiamų mirties atvejų tenka besivystančioms šalims, pirmiausiai – pietinėje Afrikoje ir Pietų Azijoje“, – sakoma UNICEF pranešime. Kūdikiai ir maži vaikai dėl savo dar silpnos imuninės sistemos yra ypač pažeidžiami.

Švarus geriamasis vanduo ir net rankų plovimas gali juos apsaugoti nuo tokių pavojingų ligų, kaip plaučių uždegimas, ar parazitų. Be to, jei būtų daugiau šulinių ar vandentiekių, berniukams ir mergaitėms nereikėtų kasdien daugybę valandų nešioti vandenį, ir jie galėtų eiti į mokyklą.

2,5 mlrd. žmonių vis dar neturi higieniškų išviečių ar tualetų. JT ragina aktyviau spręsti problemą. Esą liko tik maždaug tūkstantis dienų vienam tūkstantmečio tikslų įgyvendinti – iki 2015-ųjų turi perpus sumažėti skaičius žmonių, negalinčių naudotis išvietėmis ar tualetais. Indijoje, pavyzdžiui, JT duomenimis, daugiau kaip 40 proc. gyventojų gamtinius reikalus atlieka lauke.

TAIP PAT SKAITYKITE