Gaidelis

12 ženklų, kad atėjo laikas keisti darbą

Rytais sunku prisiversti išlipti iš lovos. Darbe kas pusvalandį tikrini laikrodį. Nebedegi entuziazmu gavusi užduotį imtis naujo projekto. Ir mintis apie darbovietės keitimą nebeatrodo tokia nereali. Sveika papildžiusi nepatenkintųjų savo darbu gretas!

Kaip sužinoti, kada nepasitenkinimo kartelė kris taip žemai, kad geriau tuoj pat šveisti tą darbą velniop, užuot bandžius taisyti padėtį? Kol kas mokslininkai patikimos formulės neišrado, tačiau šie 12 ženklų tikrai signalizuoja, kad atėjo laikas keisti gyvenimo šaltinį.

1. Tu susergi. Migrena, nemiga, depresija, nerimas ar dažnos infekcijos, — kitaip tariant, ligos, kurių priežastis — stresas, įspėja, kad darbe patiriami rūpesčiai kėsinasi į tavo sveikatą. Jeigu jauti, kad kasdienė veikla jus sekina ir fiziškai, ir psichiškai, gerai pagalvok, ar darbas to vertas?

2. Tavo ir darbovietės vertybės gerokai skiriasi. Galbūt tavo kompanija gamina produktus, kurių magiškomis galiomis tu netiki? O gal tavo viršininko ateities vizija nesutampa su tavąja? Nesvarbu, kokia būtų priežastis, — jeigu tavo etikos, moralės normos gerokai skiriasi nuo propaguojamųjų darbovietėje, kažin ar būsi patenkinta savo tolesne karjera.

3. Tu negali parodyti savo gebėjimų. Tu norėtum save išbandyti marketingo/ pardavimų/ viešųjų ryšių (įrašyk pati) srityje, tačiau esi priversta visą dieną dirbti nereikšmingus, mechaniškus darbus? Darbas, kuriame negali išbandyti savęs ar ko nors nauja, kuriame negali tobulėti ar pritaikyti įgytų žinių, ilgainiui ima erzinti ir sekinti.

4. Negali tikėtis paaukštinimo. Jeigu kompanijos struktūra neleidžia kilti karjeros laiptais, neleidžia prisiimti daugiau atsakomybės ar tikėtis apdovanojimo už gerą darbą, nešk iš ten kudašių. Kiek laiko tversi stovinčio vandens sindromą!

5. Jautiesi neįvertinta. Vadovas ir kolegos niekada neklausia tavo nuomonės. Niekada nedalyvauji svarbiuose susirinkimuose ar susitikimuose. Kartais pagalvoji, kad tavo atliktas darbas niekam nenaudingas, niekas nė nepastebėtų, jeigu vieną dieną tiesiog dingtum.

6. Draugai sako, kad pasikeitei. Jeigu artimieji pastebi, kad „tu — nebe tas žmogus, kurį jie pažinojo” ar dažnai įžvelgia rūpestį tavo veide, tai pagrindinis ženklas, kad darbas verčia tave jaustis nelaimingą. Prisimink, kad gera nuotaika — geros sveikatos šaltinis (žr. pirmą punktą).

7. Kompaniją ištiko krachas. Labai svarbu dirbti stabilioje, patikimoje, geros reputacijos kompanijoje. Darbovietė, kurioje vyksta reorganizacijos, keičiasi savininkai ar vadovai, parduodamos įmonės akcijos ar turtas, — ne pati geriausia ir saugiausia vieta. Tą pat galima pasakyti ir apie kompaniją, kuri nesirūpina savo darbuotojų saugumu ar nesivadovauja darbo įstatymais.

8. Įtempti santykiai su vadovu ar bendradarbiais. Daugumą nesutarimų galima išspręsti, tačiau jeigu šaltasis karas tarp jūsų vyksta jau ilgai, gal derėtų pamąstyti apie jo nutraukimą ir išeiti kitur ieškoti taikos.

9. Kiekvieną dieną bijai eiti į darbą. Tai ženklas, kad darbas netenkina pagrindinių poreikių — finansinių, etinių ir motyvacinių. Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytum apgailėtinai veiklai.

10. Šeiminė padėtis. Bet kokie pasikeitimai asmeniniame gyvenime (santuoka, nėštumas ir tt.) gali priversti ieškotis naujo darbo: galbūt nebetenkins darbovietės vieta, finansiniai dalykai arba darbo laikas.

11. Žeidžianti darbo aplinka. Jeigu darbe klesti psichologinis smurtas ir nepagarba vienas kitam, vieną dieną tave gali ištikti emocinė krizė.

12. Geresnis darbo pasiūlymas. Kartais būna, kad netikėtai gauname naują darbo pasiūlymą. Neskubėk jo priimti: sudaryk abiejų darboviečių pliusų ir minusų sąrašą, bet jeigu iš naujojo darbo gali tikėtis daugiau pliusų, jį ir rinkis.

Nusprendei išeiti iš darbo — kas dabar?

* Pasidalink savo mintimis su šeimos nariais (juk juos tai irgi paveiks).

* Apgalvok visas savo galimybes. Ar pasikeistų dabartinė situacija, jeigu pakalbėtum su savo viršininku? Jeigu ne, ar domėjaisi kitomis karjeros galimybėmis ir kompanijomis, kuriose norėtum dirbti?

* Išsiaiškink, ar nenukentėsi finansiškai. Jeigu tai skaudžiai trenks per kišenę, susirask naują darbą (bent jau laikiną) prieš padėdama ant vadovo stalo prašymą dėl atleidimo darbo.

* Jeigu būtina, sumažink savo buitines išlaidas, kad susitaupytum šiek tiek pinigų prieš išeidama iš darbo.

* Nesvarbu, kokį sprendimą priimtum, stenkis išlikti pozityvi. Tai padės lengviau surasti naują darbą ar pagerinti sąlygas esamame.

TAIP PAT SKAITYKITE